Trasy zimowe

Choć zima nie wydaje się sprzyjać aktywności na świeżym powietrzu – nic bardziej mylnego! Warto również podczas mrozów zadbać, aby nasza kondycja fizyczna nie spadła, a jeszcze bardziej o utrzymanie wysokiego poziomu endorfin, dzięki czemu pomimo krótszych dni i niskiej temperatury nie stracimy dobrych humorów! Uprawiajmy więc sporty zimowe, przemierzajmy zimowe trasy turystyczne. Poszukajmy razem z innymi Użytkownikami Traseo.pl, co może nam zaoferować zima w kwestii spędzania czasu na łonie przyrody i świeżym powietrzu, w dziedzinie rekreacji, a także zwiedzania. Na portalu w kategorii „trasy zimowe” wyświetli nam się ponad tysiąc propozycji, a więc będzie z czego wybierać!

Zobacz więcej tras

Narciarstwo zjazdowe i snowboard – gdzie warto pojechać?

Które stoki narciarskie są warte odwiedzenia? Gdzie będziemy stać w kolejkach, a gdzie ich unikniemy? Które trasy narciarstwa zjazdowego polecić początkującym, a na które powinni wybrać się tylko zaawansowani narciarze? Gdzie są orczyki, gdzie wyciągi z wygodnymi kanapami? Jakie widoki oferują nam poszczególne stoki narciarskie? Na te pytania, nurtujące każdego miłośnika szusowania na dwóch lub jednej desce, odpowiedzą Użytkownicy Traseo.pl, którzy regularnie zamieszczają na portalu opisy kolejnych stacji narciarskich, kurortów zimowych i ich infrastruktury. Znajdziemy tu także wrażenia tych narciarzy, którzy zapuścili się w Alpy lub jeszcze dalej.

Narciarstwo biegowe – gdzie można pobiegać na nartach?

Ta coraz popularniejsza dziedzina zimowej turystyki na stałe zagościła już na Traseo.pl i ma u nas swoich wiernych fanów. Kategoria „narciarstwo biegowe i śladowe” zawiera prawie 500 tras, wśród których znajdują się propozycje biegania po wytyczonych szlakach, po których prowadzi dobrze utrzymany ślad, jak i pomysły na wycieczki autorskie. Te ostatnie trasy zimowe są unikalne i być może najciekawsze – zwłaszcza dla tych, którzy lubią przygodę i wejście w nieznane. Stworzyli je pasjonaci narciarstwa biegowego i backcountry, doskonale obeznani z terenem i potrafiący wskazać zarówno przeszkody i pułapki, jak i tzw. „must see” każdej z wycieczek.

Skitoury – które szlaki skitourowe wybrać?

Ci, którym znudziło się ciągłe zjeżdżanie po jednym stoku, którzy uwielbiają narciarstwo alpejskie, ale jednocześnie szukają przygody i głębszego kontaktu z naturą, często wybierają skitoury. Są to narty, na których zjeżdża się niemal równie łatwo i przyjemnie jak na klasycznych carvingach, ale dzięki możliwości odpięcia pięty i przyklejenia od spodu foki, można w nich też całkiem komfortowo podchodzić. W kategorii „trasy skitourowe” mamy prawie dwieście propozycji, a liczba ta ciągle rośnie. Na portalu można więc bez problemu dowiedzieć się, które szlaki turystyczne nadają się do wędrowania na nartach skitourowych, których fragmentów lepiej unikać i gdzie miłośników tego rodzaju zimowej aktywności czekają najpiękniejsze zjazdy.

Łyżwy – nie tylko w kółko po lodowisku

Współcześnie łyżwiarstwo kojarzy nam się raczej z miejskimi lodowiskami. Czasy, w których rzeki i jeziora pozostawały zamarznięte bez przerwy od grudnia do marca, mamy już chyba za sobą. Jednak nie wszędzie tak jest  - w Skandynawii turystyka łyżwiarska jest możliwa i praktykowana! A i lodowisko jedno drugiemu nierówne… Warto podzielić się więc informacjami o trasach łyżwiarskich – tych w okolicy i tych, które przeszliśmy podczas pełnych przygód urlopów. Może nasza zimowa trasa na łyżwach stanie się dla kogoś inspiracją?