category-icon

Wiosenna przebieżka zimową (wg. kalendarza) porą

14 km
1 h 24 min
239 m
Tarnobrzeg

Charakterystyka trasy

2015-02-01
Tarnobrzeg
category-icon
14 km
239 m
50 m
1 h 24 min
3.2/6
Aura iście wiosenna więc pokusa była spora i ostatecznie jej uległem. Zresztą wstałem z zamiarem solidnej przebieżki, słońce i dodatnia temperatura tylko ułatwiły decyzję. Trasa nie była wymagająca. W całości przebiegała po nawierzchniach asfaltowych, ewentualnie chodnikami bądź ścieżkami rowerowymi. Jej profil był płaski. Podbiegi trafiały się nieczęsto. Pierwszy miał miejsce w Ocicach przed przejazdem kolejowym. Kolejny trafił się przed Wiaduktem Tarnobrzeskim, a dzieło wieńczyło zdobycie skarpy nadwiślańskiej, celem zaakcentowania finalnej części biegu. Najmniej przyjemny odcinek trasy stanowił pozbawiony chodników i szerszego pobocza fragment pomiędzy zabudową Miechocina, a Ocic ale ruch nie był zbyt duży. Pod względem fizycznym trasę zniosłem dobrze. Czas tedy na kolejne wyzwania zanim na dobre zacznie się sezon rowerowy. Oby tylko pogoda dalej była tak łaskawa.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Wyżyna Sandomierska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wyżyna Sandomierska

Mapa Wyżyny Sandomierskiej przedstawia ziemię sandomierską - historyczną krainę Polski położoną między Pilicą a Wisłą oraz między Sanem a Dunajcem. Zasięg mapy wyznaczają: Józefów nad Wisłą na północy, Gnojno na zachodzie, Nowa Dęba na południu i Zaleszany na wschodzie. Obszar mapy obejmuje: Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów, Sandomierz, Staszów, Tarnobrzeg. 

Głównym ośrodkiem tego regionu był i nadal jest Sandomierz - miasto położone nad rzeką Wisłą, na siedmiu wzgórzach (stąd nazywane jest czasem "małym Rzymem"), na granicy Wyżyny Sandomierskiej. Sandomierz jest ważnym ośrodkiem turystycznym, bogatym we wspaniałe zabytki z różnych okresów historycznych. 

Rok wydania: 2016

Miejscowości na trasie