category-icon

3 pętle Rudna - Naroczyce Górki

37 km
348 m
Polska, dolnośląskie, Rudna

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2013-10-05
Polska, dolnośląskie, Rudna
category-icon
37 km
348 m
348 m
Średni
2.9/6
Trzy pętle z Rudnej do Naroczyc Górek poprzez Wzgórza Polkowickie.
Długość trasy – 38 km.
Najniższy punkt – 110 m n.p.m. w Rudnej.
Najwyższy punkt – 205 m n.p.m. w połowie drogi pomiędzy Wysokiem a Naroczycami Górką.
Rozpoczynamy i kończymy nasze pętle na Rynku w Rudnej. Kierujemy się w do Gwizdanowa na północ. W Gwizdanowie, na rozjeździe dróg, przejeżdżamy wiaduktem nad torami przyjmując kierunek północno-wschodni. Jednak wnet kierujemy się w prawo (na południe) w pierwszą drogę i zaraz w lewo (przed budynkiem straży pożarnej) i znowu zaraz w prawo (na południe). Jedziemy drogą asfaltową. Gdy drogą skręca ostro w prawo wjeżdżamy w las i niezbyt ujeżdżoną drogą leśna podążamy nadal na południe. Docieramy do szosy asfaltowej. Widzimy przed sobą Brodów. Docieramy do tej wsi pierwszą drogą polną jaka nam się pojawi jadąc szosą niewielki kawałek w lewo lub w prawo. W Brodowie, na głównej drodze wiejskiej, przyjmujemy kierunek południowo-wschodni. Asfalt zamienia się w drogę szutrową. Droga kieruje się na wschód. Polami, ale i lasami, dojeżdżamy do Kliszowa. Z tej wsi kierujemy się do sąsiedniego Radomiłowa (na północ). Po drodze można zobaczyć ukryty w lesie pałac (po prawej ręce). Pałac jest też widoczny z Radomiłowa. Szosą jedziemy do Wysokiego. Na głównym skrzyżowaniu wiejskim skręcamy w prawo (na północ), a potem w drugorzędną drogę wiejską w prawo (na wschód). Kończy się asfalt i wjeżdżamy w las. Mimo, że z wysokości 130 m n.p.m. powoli wznosimy się na wysokość 205 m n.p.m. trasa nie jest zbyt trudna. Przeszkadza niekiedy tylko piasek na trakcie. Wzniesienie, którym jedziemy, jest drugą co do wysokości górą w powiecie lubińskim. Najwyższy punkt – Grzybowa Góra - znajduje się koło Koźlic. Po wjeździe w górę mamy oczywiście ostry zjazd do Naroczyc Górek. Jednak tuż przed pierwszym domostwem skręcamy w lewo (na północ). Droga wije się przez piękny las głównie liściasty (dęby i buki). Dojeżdżamy do leśniczówki Nieszczyce, przy której kierujemy się na północny-zachód mając leśniczówkę po prawej ręce. Docieramy do szosy. Skręcamy w lewo (na zachód). Jedziemy do Kębłowa. W tej wsi, na samym początku, skręcamy w lewo (na południe) i jedziemy docierając do głównej drogi biegnącej ze wschodu na zachód przez ten fragment Wzgórz Polkowickich. Tą drogą jechaliśmy już wcześniej. Skręcamy w prawo (na zachód) i zjeżdżamy do Wysokiego. Z tej wsi, w której już byliśmy, podążamy leśnym traktem na zachód. Ponownie dojeżdżamy do szosy biegnącej z Gwizdanowa na południe. Tym razem jadąc w lewo (na południe), na ostrym zakręcie, nie zjeżdżamy do lasu, lecz jedziemy szosą aż do Rudnej. Na Rynku kończymy wycieczkę.
Paweł Niewodniczański
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
www.ziemialubinska.pl

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Dolina Baryczy. Część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy. Część zachodnia

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne podając ich długość. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera atrakcje przyrodnicze i bazę noclegową oraz ciekawostka - gniazda bocianie.

Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Dolnośląska Kraina Rowerowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolnośląska Kraina Rowerowa

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Szczególnie zostały uwypuklone drogi rowerowe istniejące, w budowie i planowane. Mapa zawiera atrakcje turystyczne, przyrodnicze i bazę noclegową. Dodatkowo zostały zaznaczone miejsca przyjazne rowerzystom. Część opisowa zilustrowana fotografiami, obejmuje obszar mapy w podziale na regiony, wybrane szlaki rowerowe oraz krótką charakterystykę miejsc przyjaznych rowerzystom.

 

Ziemia Lubuska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Lubuska

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika turystycznego i górskiego – Waldemar Brygier (naszesudety.pl). Wśród polecanych atrakcji: zamki, pałace, muzea, skanseny, kopalnie, twierdze, osobliwości przyrody, uzdrowiska i wiele innych. Zapraszamy do lektury! Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2019

Miejscowości na trasie