category-icon

Babia Góra

20 km
1.1 km
Polska, małopolskie, Polska, Śląskie, Zawoja
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2011-09-24
Polska, małopolskie, Polska, Śląskie, Zawoja
category-icon
20 km
1104 m
1101 m
6/6
Pogoda, jak widać na zdjęciach niesamowicie nam dopisała. Aczkolwiek pomimo tak pięknej pogody, na szczycie Diablaka rękawiczki i czapki były niezbędne. Podobno jest to jedna z cech Babiej Góry.
Trasę rozpoczęliśmy od pensjonatu. Dodatarliśmy w godzinach porannych do punktu granicznego Babiogórskiego Parku Narodowe, gdzie rozpoczyna się trasa na zielona na Diablaka. Poczatkowo szło się bardzo przyjemnie, płasko, nieliczne promienei słońca przebijały sie przez drzewa, rewelacja. Później trasa się zaostrza, i niestety tylko w paru miejscach daje odetchnąć, a tak to trzeba się wspinać.
Trasa bardzo dobrze przygotowana dla turystów.
Po dotarciu do schorniska, mały odpoczynek, zimne piwko i ruszamy dalej percia akademików, tarsa czerwona.
Początkowo była tak płaska, że zaczęlismy sie zastanawiać czy idziemy dobze, ale po ukazaniu się Diablaka naszym oczom, wiedzieliśmy że nie będzie łatwo.
Odcienk z łańcuchami, nie był aż taka straszny, ale radzę nie zaglądać za siebie i patrzeć w dół, szczególnie dal osób z lękiej wysokości.
ostatni odcinek podejcia, po pokonywanie stopni skalnych.
Widok z Babiej Góry, niezaleznie w kóra stronę się odwrócić był przepiękny. Można by tam siedzieć cały dzień i patzreć, ale oczywiście czapka+rękawiczki!
Dalej idziemy niebieskim szlakiem, na Małą Babią i Jałowcowy garb.
Za garbem skręcamy i idziemy szlakiem czarnym do pensjonatu. Po drodze na odcinku wycinki drzew, został odsłonięty grzbiet gór, całą trase którą przeszliśmy.
Przyjemnie popatrzeć jaki kawał drogi się zrobiło.
Czas około 8-9h

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Babia Góra i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Babia Góra i okolice

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach oraz szlaki turystyczne wraz z kilometrażem. Idealna gdy urlop spędzasz w Zawoni bądź wybierasz się zdobyć najwyższy szczyt Beskidów – Babią Górę zaliczaną do Korony Gór Polskich. Rok wydania: 2018

Zawoja, Babia Góra
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Zawoja, Babia Góra

Mapa przedstawia wschodnią część Beskidu Żywieckiego z Babiogórskim Parkiem Narodowym. Zasięg mapy wyznaczają: Stryszawa na północy, Magurka (1'114 m n.p.m.) na zachodzie, Kiczory na południu i Zubrzyca Górna na wschodzie. 
Babia Góra (1'725 m n.p.m.) od wieków przyciągała uwagę podróżników i badaczy, fascynowała pisarzy i poetów. Mówiło się, że na jej szczycie, nie bez powodu zwanym Diablakiem, miały swoją siedzibę złe moce. Babia Góra spośród wszystkich gór polskich, pod względem wysokości ustępuje jedynie szczytom tatrzańskim. Jej charakterystyczną cechą jest asymetria stoków: południowe, opadające w kierunku Orawy są względnie łagodne w stosunku do dobrze widocznych z Zawoi, stromych i urwistych stoków północnych, zwanych „wielką zerwą Babiej Góry”. U północnych podnóży Babiej Góry rozciąga się największa pod względem powierzchni wieś w Polsce – Zawoja. Jest to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa oraz idealna baza wypadowa w Pasmo Babiogórskie. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Beskid Żywiecki część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Żywiecki część zachodnia

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc oraz infrastruktury turystycznej i sportowej. Zawiera aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych wraz z kilometrażem i orientacyjnymi czasami przejścia. Mapa obejmuje zachodnią część pasma Beskidu Żywieckiego z miejscowościami: Węgierska Górka; Milówka, Korbielów, Rajcza, Zwardoń oraz pograniczem polsko-słowackim. 

Magura Orawska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Magura Orawska

Mapa prezentuje region Magury Orawskiej na Słowacji, sięgający na północy do granicy z Polską. w tym miasta Namiestowo, Twardoszyn i okolice Jeziora Orawskiego. Na południe mapa sięga do linii miejscowości Podbiel, na zachód - kilkanaście kilometrów za Oravską Leśną.

Rok aktualizacji: 2016/2017

Wokół Babiej Góry
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wokół Babiej Góry

Mapa prezentuje okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej. Zasięg mapy wyznaczają: Sucha Beskidzka i Zembrzyce na północy, Tvrdosin (Twardoszyn) na południu, Jeleśnia na zachodzie, Jordanów i Czarny Dunajec na wschodzie. Babia Góra (1 725 m n.p.m.) od wieków przyciągała uwagę podróżników i badaczy, fascynowała pisarzy i poetów. Mówiło się, że na jej szczycie, nie bez powodu zwanym Diablakiem, miały swoją siedzibę złe moce. Prawdziwą osobliwością i niezwykłym przeżyciem dla turystów jest rozległa panorama z niepowtarzalnym widokiem na Tatry oraz wschód słońca podziwiany ze szczytu. U północnych podnóży Babiej Góry rozciąga się największa pod względem powierzchni wieś w Polsce – Zawoja. Jest to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa oraz idealna baza wypadowa w Pasmo Babiogórskie. Okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej jak i słowackiej, to atrakcyjne tereny na piesze i rowerowe wycieczki.
Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Całość uzupełniają fotografie.Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Beskid Śląski i Beskid Żywiecki
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski i Beskid Żywiecki

Praktyczna mapa turystyczna Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego. Obejmuje swym zasięgiem tereny od Makowa Podhalańskiego na wschodzie po Skoczów na zachodzie oraz od Bielska-Białej na północy po czeskie i słowackie pogranicze na południu. Mapa zawiera aktualne informacje turystyczne i topograficzne tych terenów - siatkę szlaków turystycznych (długość odcinków, czasy przejścia, przewyższenia), infrastrukturę (noclegi, punkty gastronomiczne i inne), wszelkie atrakcje - wyciągi, zabytki, kąpieliska. Rok wydania: 2023

Miejscowości na trasie