category-icon

Beskid Sądecki : Muszyna - Leleuchów- Dubne - Wojkowa - Powroźnik

31 km
5 h 18 min
511 m
Muszyna
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2024-04-29
Muszyna
category-icon
31 km
511 m
518 m
5 h 18 min
5.8/6
Przyjemna wycieczka zodrobiną hard-coru, tylko rower terenowy lub elektryczny
Zmotoryzowani mogą zaparkować na nowym parkingu przed przejazdem kolejowym (punkt na mapie)
Głównym celem wycieczki jest odwiedzenie cerkwi w Leluchowie, Dubnym, Wojkowej i Powroźniku

Droga do Leluchowa prowadzi szosą, Uwaga - przy moście na Popradzie jest oznaczenie szlaku rowerowego EV11 kierujące na drugą stronę rzeki do Muszyny Folwarku ale nie nalezy tam jechać , szlak kończy się "w krzakach"
Za mostem jadąc do Leluchowa jest dość wymagający podjazd ok 100m pod górę
W Leluchowie pierwsza cerkiew położona jest powyżej drogi, trzeba krótko ale stromo podjechać lub podprowadzić rower
Cerkiew pw św Dymitra pochodzi z 1861 roku, obecnie jest filią parafii rzymskokatolickiej w Muszynie
Dalej droga prowadzi doliną niepozornego potoczku Smereczek, który stanowi też granicę SK-PL.
W Dubnym cerkiew pw św. Michała Archanioła z 1863 roku, podobnie jak ta w Leluchowie jest filią parafii w Muszynie i otwarta tylko podczas mszy św.
Z Dubnego w górę najpierw drogą asfaltową potem już gruntową; po dojeżdzie do dużego rozgałęzienia gdzie budowana jest nowa droga leśna wybieramy najgorzej wyglądającą drogę na pólnoc. Ta po ok 100m staje się bardzo trudno lub wręcz nieprzejezdna, duże koleiny i trochę błota. Na odcinku ok, 200m rower trzeba prowadzić , potem już przejezdnie choć stromo (stan maj 2024)
Po dojechaniu do przełęczy napotykamy znaki szlaku żółtego pieszego, przecinamy go i już dużo lepszą drogą docieramy do drogi biegnącej w prawo i w dół(na wschód). Jest tu szlakowskaz ale kawałek wskazujący drogę do cerkwi w Wojkowej był urwany ...być może można zjechać tą drogą ale wg mapy właściwa droga ma być 50m dalej
Stąd też ładny widok na pasmo Jaworzyny Krynickeij
Wg wskazań mapy napierw 50m na północ na następnie w dól po szerokim stromym stoku aż do utwardzonej drogi w dolince potem już asfaltem w dół do Wojkowej
Cerkiew św. Kosmy i Damiana w Wojkowej z 1792 roku jest obecnie filią parafii rzymskokatolickiej w Powroźniku, poodbnie jak pozostałe - również położona jest powyżej drogi, trzeba podjechać/podejśc pod gorę
Z Wojkowej przyjemny zjazd do doliny Muszynki i dalej do Powroźnika gdzie trzeba koniecznie zobaczyć zabytek UNESCO, cerkiew św Jakuba. Jest ona dostępna do zwiedzania codziennie z wyjątkiem poniedziałków.
Z Powroźnika do Muszyny wydzieloną ścieżką rowerową wzdłuż potoku Kryniczanka

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Pieniny i Magura Spiska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pieniny i Magura Spiska

Mapa przedstawia słowacką część Pienin i Spiską Magurę. Sięga na południe do miejscowości Biała Spiska, na zachodzie obejmuje Zdziar, na wschodzie sięga okolic Ruskiej Woli nad Popradem, od północy obszar mapy ogranicza granica słowacko-polska.

Rok aktualizacji: 2016/2017

Beskid Sądecki - Turbobikes
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Sądecki - Turbobikes

Pobierz bezpłatnie mapę tras rowerowych, a my zapraszamy również na wyprawy rowerowe z Turbobikes.pl

Zapraszamy na:

wyprawy rowerowe w Paśmie Jaworzyny i rowerowo- pontonowe/kajakowe w Dolinie Popradu

Velo Porad - szlak z Krynicy do Starego Sącza: nadrzeczny szlak, spokojna trasa poza głównym ruchem samochodowym, dedykowana na rodzinne wycieczki lub spokojną jazdę w grupie znajomych na jeden lub dwa dni.

Przewozimy bagaże, odbieramy sprzęt i podwozimy do punktu startu lub do hotelu lub pensjonatu.

Spływy kajakowe i pontonowe z Muszyny, również w połączeniu z wycieczką rowerową wzdłuż Popradu.
18 471 27 85 i 507 032 958 www.kajakowaniepopradem.pl

 

Bardejów i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bardejów i okolice

Mapa obejmuje część słowackiego Beskidu Niskiego oraz Góry Czerchowskie. Jest to część historycznego regionu Szarysz. W jego sercu położone jest urokliwe, wpisane na listę UNESCO miasteczko Bardejów.

Beskid Sądecki
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Sądecki

Mapa offline wydawnictwa Compass, którą można otworzyć na telefonie w naszej aplikacji Traseo, obejmuje cały obszar Beskidu Sądeckiego, od doliny Dunajca na zachodzie i północnym zachodzie, po Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera także obszar Małych Pienin, Pieninek oraz część Pienin Właściwych. Na mapie znajduje się również fragment Beskidu Niskiego: Gór Grybowskich. Rok wydania 2023

Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy mapach i wykresach przedstawione są kilometraże oraz punkty Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK w taki sposób, by pomagały turyście niezależnie od tego gdzie rozpoczął wędrówkę. Zawarte zostały również: aktualny przebieg Głównego Szlaku Beskidzkiego, wyczerpujący opis techniczny przebiegu trasy, uwagi praktyczne dotyczące planowania wędrówki, informacje teleadresowe schronisk PTTK, ciekawostki krajoznawcze, przyrodnicze. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2021

Małopolska na rowerze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Małopolska na rowerze
Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych:
- z projektu VeloMałopolska;
- Szlak wokół Tatr (część polska);
- inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki). 
Wiślana Trasa Rowerowa, VeloDunajec, VeloNatura oraz VeloMetropolis są w znacznej części gotowe. Pozostałe trasy: VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa są na etapie planowania lub budowy. Przebieg każdej ze wspomnianych tras został na mapie wyeksponowany i oznaczony odpowiednią tabliczką. Dodatkowo trasy zostały podzielone ze względu na rodzaj nawierzchni.
Tym sposobem rozróżniono:
- drogi asfaltowe dla rowerów, odseparowane od ruchu samochodowego;
- drogi szutrowe, ścieżki;
- drogi asfaltowe publiczne, przebieg w ruchu ogólnym (w większości są to odcinki o uspokojonym lub niewielkim ruchu samochodowym).
W przypadku, gdy przejazd danym odcinkiem jest niemożliwy (np. ze względu na budowę mostu) podano propozycje objazdów, a także łączenia tras. Oprócz klasycznej treści turystycznej na mapie zaznaczono także: miejsca obsługi rowerzystów (MOR-y), promy, miejsca z pracami budowlanymi, strome podjazdy i ostre zjazdy, miejsca niebezpieczne, drogi o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego. Jest również kilometraż prezentowanych tras. Poza trasami Velo Małopolska na mapie pokazano wszystkie szlaki rowerowe (głównie gminne, w znacznej części terenowe). Specjalna grafika pozwoliła na wyeksponowanie tras i szlaków rowerowych. "Małopolska na rowerze" to mapa/niezbędnik - obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich rowerzystów o zacięciu turystycznym, szczególnie tych nastawionych na przejazdy długodystansowe na rowerach trekkingowych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Miejscowości na trasie