category-icon

Bursztynowy Szlak Rowerowy 197 km

197 km
1.1 km
Kalisz
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2023-09-19
Kalisz
category-icon
197 km
1112 m
1030 m
Średni
2/6
Bursztynowy Szlak Rowerowy ma długość prawie 200 km i jest najciekawszym szlakiem rowerowym wschodniej Wielkopolski. Prowadzi wzdłuż jednego z odgałęzień historycznego traktu handlowego z wybrzeża Morza Bałtyckiego nad Adriatyk, skąd już pięć wieków przed naszą erą na północ Europy przybywali kupcy handlujący bursztynem. Wierzono, że kamień pomaga zachować zdrowie i urodę, wyrabiano też z niego biżuterię, dlatego handel bursztynem był popularny w wielu krajach. Karawany kupieckie, wiozące „złoto Bałtyku”, przecinały kontynent wzdłuż i wszerz, jantar transportowano też drogą wodną. Przypuszcza się, że szlak przebiegający Wartą i nad Wartą łączył osady w rejonie dzisiejszego Krakowa z osadnictwem nad Gopłem i nad Bzurą. Dawniej podróżowano nim konno i na wozach, a dzisiaj to świetny pomysł na wycieczkę rowerową.

Początek zielonego szlaku (oznaczonego zgodnie ze standardami PTTK) znajduje się w Sycowie w województwie dolnośląskim, natomiast koniec w miejscowości Przewóz w woj. kujawsko-pomorskim, ale większość trasy biegnie malowniczymi zakątkami Wschodniej Wielkopolski. Trasa w większości poprowadzona jest drogami publicznymi asfaltowymi, jednak o małym natężeniu. Jedynie kilka krótkich odcinków prowadzi przez typowo terenowe drogi.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Powiat ostrzeszowski. Wzgórza Ostrzeszowskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat ostrzeszowski. Wzgórza Ostrzeszowskie

Mapa turystyczna Powiatu Ostrzeszowskiego, zawiera sieć dróg z numeracją, granice gmin.Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy ulic. Podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 10 m.

Powiat kaliski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat kaliski

Mapa powiatu kaliskiego ze wszystkimi potrzebnymi turyście informacjami. Zaznaczono szlak kulinarny Kaliskie Smaki, szlak Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej i szlaki Dębów i Paproci oraz wszystkie inne szlaki turystyczne i rowerowe.

Rok wydania: 2017

Gmina Strzałkowo. Mapa tras rowerowych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gmina Strzałkowo. Mapa tras rowerowych

Gmina Strzałkowo. Mapa tras rowerowych

Dolina Baryczy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy

Mapa obejmuje cały obszar Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy oraz tereny przyległe. Zasięg mapy wyznaczają: Ostrów Wielkopolski na północy, Twardogóra na południu, Rawicz na zachodzie i Mikstat na wschodzie. Jest to obszar wyjątkowo atrakcyjny przyrodniczo. Znajduje się tu największy w Europie kompleks sztucznych stawów rybnych. Stawy Milickie to również największy w Polsce rezerwat ornitologiczny. Ptasi raj przyciąga rzesze obserwatorów. Uprawianie birdwatchingu umożliwiają liczne wieże i czatownie. Bogate, a przy tym mało znane jest także dziedzictwo kulturowe tego obszaru. Osobliwością są szachulcowe kościoły, domy z rudy darniowej czy zabytkowe jazy. Skala mapy pozwoliła na dokładne naniesienie dróg, ścieżek, szlaków pieszych, rowerowych, kajakowych, dydaktycznych i spacerowych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2022

 

Powiat ostrowski dla aktywnych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat ostrowski dla aktywnych

Mapa powiatu ostrowskiego w skali 1:70 000, w skład którego wchodzą gminy: Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Raszków, Przygodzice, Sieroszewice, Sośnie. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem, co pozwala łatwiej zaplanować wycieczkę. Za pomocą wyraźnych, charakterystycznych znaków wskazano miejsca, gdzie można aktywnie spędzić wolny czas. Na mapie zaznaczono miejscowości, drogi, lokalizację obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego, zabytki, ważniejsze noclegi, łowiska, stadniny koni, parki linowe, przystanie żeglarskie, korty tenisowe, strzelnice sportowe, hale sportowe oraz kąpieliska i baseny. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 10 m. Obszar mapy ograniczony jest współrzędnymi 17°25’ - 18°14’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°24’-51°48’ szerokości geograficznej północnej.

Dolina Baryczy. Część wschodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy. Część wschodnia

Mapa wschodniej części Doliny Baryczy obejmuje obszar od Radziądza do Antonina. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°58’ - 17°55’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°15’-51°40’ szerokości geograficznej północnej. Mapa została zaktualizowana w terenie. Na mapie zostały zaznaczone wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne z podaniem ich długości. Mapa zawiera atrakcje przyrodnicze i bazę noclegową oraz jako ciekawostkę gniazda bocianie.