category-icon

Chorzów - bunkry

133 km
14 h 3 min
794 m
Rybnik

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2016-04-16
Rybnik
category-icon
133 km
794 m
779 m
Trudny
14 h 3 min
5.3/6
Wyjazd na imprezę rowerową „Integracja na betonie 2016” zorganizowany przez Klub Turystyki Kolarskiej PTTK Wandrus w Żorach przy współudziale Stowarzyszenia na Rzecz Zabytków Fortyfikacji Pro Fortalicium i społeczności „Geocaching”. Celem wycieczki to poznanie miejsc związanych z historią II Wojny Światowej, poznanie nowych tras rowerowych oraz spotkanie się z ciekawymi ludźmi, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat zwiedzanych schronów i innych ciekawych miejsc. Wyruszyliśmy rowerami z rana w trójkę na dworzec PKP Rybnik, pociąg o godz. 6.47 do Katowic dojechaliśmy o godz. 8.04. Z dworca PKP Katowice wsiedliśmy na rowery i do Chorzowa, a konkretnie do Parku Górka Redena, gdzie była zbiórka przy Schronie Dowodzenia. Po zwiedzeniu schronu i podzieleniu uczestników na trzy grupy ruszyliśmy w dalszą trasę zwiedzając 11 pozostałych schronów. Przy każdym napotkany schronie prowadzący grupę opowiadał jego historię i opis. Nie każdy schron jest dostępny do zwiedzania. Przy restauracji "Bartek" odbyła się weryfikacja książeczek związanych z przydzieleniem brązowej odznaki "Fortyfikacje", którą zdobyłem. Chwilę później ruszyliśmy w stronę ostatniego schronu nr 1, gdzie odbywało się zakończenie wycieczki przy ognisku. Po pożegnaniu się z uczestnikami ruszyliśmy na rowerach w drogę powrotną do Rybnika, po drodze wstąpiliśmy na wędzonego pstrąga do "Rybołówki" Kąty k. Chodowa oraz do "Stodoły" w Kamieniu chwilę na odpoczynek i uzupełnić płyny. Trasa zwiedzania schronów zakończyła się w Żabich Dołach i stamtąd wraz z objazdem schronów i do Rybnika wyniosła 92 km. Cała trasa wraz z przejazdem pociągiem wyniosła 134 km. Wyjazd ciekawy i udany, pogoda też dopisała. Dziękuję organizatorom wycieczki oraz kolegą Bogdanowi i Czesławowi za towarzystwo! https://www.janham.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=171

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Świętochłowice. Plan miasta
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Świętochłowice. Plan miasta

Plan Świętochłowic – skala 1: 9 000 ze spisem ulic. Plan aktualizowany w terenie. Na planie zaznaczono między innymi rodzaje nawierzchni dróg, szkoły, numeracje posesji. Plan obejmuje miasto w granicach administracyjnych. 

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Gliwice i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gliwice i okolice
Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.
Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Metropolia Silesia i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Metropolia Silesia i okolice
Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki architektury, techniki i przyrody; aktualną infrastrukturę komunikacyjną i turystyczną; szlaki: piesze PTTK, rowerowe, dydaktyczne i spacerowe; oraz wiele innych ciekawych informacji, np. przebieg granic państwowych z 1914 i 1939 roku. Zasięg mapy wyznaczają: Tarnowskie Góry na północy, Tychy na południu, Gliwice na zachodzie i Jaworzno na wschodzie.
Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".