category-icon

Dębowy Dwór Ruda Ruda Różaniecka- Narol-Szumy

40 km
218 m
Polska, podkarpackie, Ruda Różaniecka, powiat lubaczowski
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2025-04-23
Polska, podkarpackie, Ruda Różaniecka, powiat lubaczowski
category-icon
40 km
218 m
219 m
2/6
Trasa: Hotel Dębowy Dwór – Płazów – Narol – Szumy – Huta Różaniecka – Ruda Różaniecka

Typ trasy: Rowerowa (elektryczna lub MTB)
Dystans: ok. 35–40 km
Czas przejazdu: 3–5 h (zależnie od tempa i postojów)
Poziom trudności: Średni (głównie drogi szutrowe i leśne)
Początek i koniec trasy: Hotel Dębowy Dwór, Ruda Różaniecka
Atrakcje po drodze: historia, przyroda, architektura, punkty widokowe

Opis trasy:
Trasa rozpoczyna się przy Hotelu Dębowy Dwór w Rudzie Różanieckiej, który oferuje wygodną bazę wypadową oraz możliwość wynajęcia rowerów elektrycznych – idealnych na leśne podjazdy i dłuższe odcinki.

Pierwszy odcinek prowadzi do Płazowa, urokliwej wsi królewskiej z bogatą historią sięgającą średniowiecza. Warto zatrzymać się przy lokalnym kościele i poczuć klimat dawnej Galicji.

Z Płazowa kierujemy się leśnymi duktami w stronę Narola. Po drodze czeka nas malowniczy postój przy wodospadzie na Różańcu i przy źródłach tej rzeki – to jedno z tych miejsc, gdzie natura naprawdę zachwyca.

Narol to galicyjskie miasteczko z klimatem i historią – obowiązkowo zatrzymujemy się przy rynku, oglądamy pałac Łosiów, a także warto wspiąć się na wieżę widokową, skąd rozciąga się panorama okolicy.

Z Narola ruszamy przez lasy do jednej z największych atrakcji Roztocza – Szumów na Tanwi. Te niewielkie wodospady w środku lasu robią ogromne wrażenie i są idealnym miejscem na dłuższy odpoczynek.

Kolejny etap trasy to Huta Różaniecka, gdzie zobaczymy ruiny dawnej cerkwi. Klimatyczne, nieco zapomniane miejsce z duszą i historią.

Powrót do Rudy Różanieckiej wiedzie leśnymi drogami – idealnymi na spokojną jazdę wśród zieleni. Meta ponownie przy Hotelu Dębowy Dwór, gdzie można zrelaksować się po udanej wyprawie.

Wskazówki:

Polecamy rowery elektryczne – teren jest miejscami pagórkowaty.

Zabierz ze sobą wodę i aparat – krajobrazy są warte uwiecznienia!

W sezonie letnim warto zabrać strój kąpielowy – Szumy kuszą chłodną wodą.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Roztocze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Roztocze

Mapa turystyczna Roztocza prezentuje uroki wschodniego zakątka Polski. Roztocze jest terenem wyżynnym, o silnym zalesieniu, poprzecinanym malowniczymi rzekami. Na obszarze tym położony jest Roztoczański Park Krajobrazowy oraz wiele miast o wysokiej atrakcyjności turystycznej, m.in. Zamość, Józefów, Tomaszów Lubelski. Mapa Roztocza przedstawia szlaki, zabytki, informacje ważne dla turystów. Rok wydania 2023

Roztocze Wschodnie, Ziemia Lubaczowska, okolice Jarosławia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Roztocze Wschodnie, Ziemia Lubaczowska, okolice Jarosławia

Mapa przedstawia region geograficzny w południowo-wschodniej Polsce. Sięga od Jarosławia po Korczowę na południu (cała autostrada A4) aż po Bełżec i Susiec na północy. Prezentuje niezwykle atrakcyjny turystycznie, choć wciąż mało popularny i niezbyt rozpoznawalny region, a w tym takie „miejscówki”, jak: Lubaczów, Oleszyce, Horyniec-Zdrój, Narol, Ruda Różaniecka i inne. Znajdziemy tu wiele pamiątek w postaci cerkwi (w większości w stanie ruin) i opuszczonych cmentarzy greckokatolickich. Odszukiwanie tych miejsc w terenie, olbrzymie kompleksy leśne i rzadka zabudowa wsi (co przekłada się na niewielki ruch samochodowy), stwarzają doskonale warunki do uprawienia turystyki rowerowej. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2021

Rowerem po Roztoczu
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rowerem po Roztoczu

"Rowerem po Roztoczu" to mapa jednego z najbardziej zielonych obszarów Polski - Roztocze, bo o nim mowa, to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To właśnie tutaj utworzono Roztoczański Park Narodowy, aby chronić cenne dziedzictwo przyrodnicze. Mapa "Rowerem po Roztoczu" powstała przy współpracy gmin z tego obszaru: Zwierzyniec, Krasnobród, Józefów, Susiec, Tomaszów Lubelski, Narol, Horyniec Zdrój, Bełżec, Lubycza Królewska i Cieszanów. 

Zapraszamy na rowerową podróż przez ten niezwykły zakątek, do zwiedzania atrakcji i odkrywania tajemnic Roztocza!



Miejscowości na trasie