category-icon

do Lublina przez Kazimierz Dolny

291 km
25 h 54 min
1.3 km
Zambrów, Węgrów, Kałuszyn, Stoczek Łukowski, Dęblin, Kazimierz Dolny, Nałęczów, Lublin

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2017-08-26
Zambrów, Węgrów, Kałuszyn, Stoczek Łukowski, Dęblin, Kazimierz Dolny, Nałęczów, Lublin
category-icon
291 km
1284 m
1403 m
25 h 54 min
5.4/6
Ostatnia w tym roku wyprawa weekendowa. Plan zakładał wyjazd większą grupą, lecz z różnych powodów jak zwykle zostałem ja i Jacek. Ze względu na coraz to krótsze dni postanowiliśmy wyjechać o 5 rano. Trochę start się przesunął bo Jacek zapomniał kilku niezbędnych rzeczy, ostatecznie wystartowaliśmy o 5.20.
Pierwszy "etap" wiódł do Węgrowa i Liwia gdzie zjedliśmy śniadanie. Zbrojownia była jeszcze zamknięta lecz jeśli ktoś chciałby uzyskać więcej inf. to może je znaleźć we wcześniejszych moich wyprawach. Droga do Liwia spokojna i o dość dobrej nawierzchni.

Kolejny etap to przejazd przez Kałuszyn, gdzie odwiedziliśmy pomnik Złotego Ułana oraz odwiedziny w filmowych Wilkowycjach. Być tam i nie usiąść na słynnej ławeczce z Mamrotem w dłoni...OBOWIĄZKOWO!!!
Nawierzchnia też bardzo przyzwoita.

Etap z Jeruzal do Żelechowa wiódł przez Stoczek Łukowski z mogiłą powstańców listopadowych.
Tu niestety już nawierzchnia miejscami była popękana ale nie nastręczała problemów.

Z Żelechowa przez Ryki do Dęblina i tu przerwa na obiad. Niestety na przejeździ kolejowym zaliczyłem upadek. Jak to się stało...nie wiem. Prawdopodobnie koło ześlizgnęło się z szyny. Skończyło się na drobnych szlifach kolana i łokcia. Ale upadek był na tyle poważny, że kolejny raz doceniłem fakt posiadania kasku na głowie.

Obiad zjedliśmy w pizzerii Siódemka, gdzie przy okazji opatrzyłem rany.

Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy przez Puławy do Kazimierza Dolnego. Z Kazimierza niestety trzeba było się wrócić do Bochoniczy, gdzie droga jest duzo lepsza niż my sobie zaplanowaliśmy.

Nałęczów z jego willami z końca XIX i początku XX wieku oraz z Parkiem Zdrojowym...warto odwiedzić.

Do Lublina dojechalismy ok 19,20 i tu niestety Traseo nie popisało sie. Kolejny raz nie mozna bylouruchomic aplikacji :(. Na szczescie tylko czas trwania "glupawy" wyszedl, wszystkie inne rzeczy zapisało....uffffff

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Kazimierz Dolny
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kazimierz Dolny

Turystyczna mapa "Kazimierz Dolny" i okolic w świetnej skali 1:35 000. Znaleźć na niej można wszystkie ważne dla turysty informacje z tych pięknych terenów dotyczące nie tylko cennych zabytków, ale i tras pieszych, rowerowych, rezerwatów przyrodniczych i parków krajobrazowych. Mapa zawiera aktualną infrastrukturę turystyczną. Mapa swoim zasięgiem obejmuje także Kazimierski Park Krajobrazowy, Nałęczów i Puławy.

Puszcza Kozienicka
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Puszcza Kozienicka

Mapa turystyczna "Puszcza Kozienicka" przedstawia kompleks leśny w środkowej Polsce, położony na obszarze Równiny Kozienickiej, na granicy powiatów kozienickiego i radomskiego. Dzisiejsze jej granice wyznaczają: od północnego zachodu rzeka Radomka, od północnego wschodu dolina Wisły, a od południa droga Radom – Puławy. 

Pomimo szumnej nazwy, jest to bardzo rozczłonkowany, dość duży kompleks leśny, leżący pomiędzy Radomiem a Wisłą oraz kilka mniejszych obszarów leśnych, znajdujących się w okolicach Pionek i Zwolenia. Największe z nich to uroczyska Miodne i Policzna. Integralnie związana z Puszczą Kozienicką jest lewobrzeżna część doliny Wisły, od wysokości Puław do ujścia Radomki. Na jej obrzeżach znajdują się miasta Kozienice, Pionki i Zwoleń. Najcenniejsze fragmenty Puszczy objęte są ochroną w postaci rezerwatów i Kozienickiego Parku Krajobrazowego. 

Puszczę Kozienicką najlepiej zwiedzać na rowerze. Warto przy tym skorzystać z wytyczonych w terenie i zaznaczonych na mapie szlaków rowerowych. Jest to również atrakcyjne miejsce na spacery. 

Rok wydania: 2012