category-icon

Do Zielenca

59 km
4 h 35 min
1.2 km
Trutnov

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2016-06-18
Trutnov
category-icon
59 km
1151 m
869 m
4 h 35 min
4.2/6
Zaczynamy od momumentalnej fortecy, część czechosłowackiego umocnienia pogranicznego przeciw hitlerowskim Niemcom wybudowana w latach 1935-1938 na północ od Trutnova. Nove Mesto nad Metuji, często określane mianem perły renesansu lub też Czeskiej szopki, stanowi bramę do Gór Orlickich. taras widokowy na trasie Duszniki Zdrój-Zieleniec.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Góry Bystrzyckie i Orlickie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Bystrzyckie i Orlickie

Mapa wydawnictwa Compass Góry Bystrzyckie i Góry Orlickie w skali 1:35 000. Jest to mapa na której znalazły się tereny od Międzylesia przez Bystrzycę Kłodzką, Kudowę-Zdrój po Náchod. Oprócz znanych uzdrowisk (Kudowa-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Polanica-Zdrój, Długopole-Zdrój) znajdziemy tu zamek w Międzylesiu, słynny wiadukt w Lewinie Kłodzkim czy ogród japoński w Jarkowie. Rok wydania 2024

Góry Bystrzyckie i Góry Orlickie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Bystrzyckie i Góry Orlickie

Mapa Gór Bystrzyckich to nowe, uaktualnione wydanie. Mapa obejmuje obszar Gór Bystrzyckich i Orlickich, z uzdrowiskami Polanica Zdrój i Duszniki Zdrój oraz ośrodkami narciarskimi w Zieleńcu i Deštnem. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°18’ - 16°40’ długości geograficznej wschodniej oraz 50°06’-50°26’ szerokości geograficznej północnej. Znajdują się tu takie atrakcje jak Torfowisko pod Zieleńcem i przełom Dzikiej Orlicy Zemská brána. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych, szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. W miejscowościach opisano nazwy ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, narciarskich i konnych, łącznie z kilometrażem co pozwoli łatwiej zaplanować wycieczkę. Przy szlakach pieszych podano także orientacyjny czas przejścia. Zaznaczono wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m.

Broumowskie Ściany i Adršpašskoteplické skály
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Broumowskie Ściany i Adršpašskoteplické skály

Mapa obejmuje bardzo atrakcyjną turystycznie czeską część Gór Stołowych. Podobnie jak w polskiej części masywu, także ten region obfituje w przeróżne ciekawe formacje skalne. Ciekawym szczytem Broumowskich Ścian jest leżąca nieopodal Koruna z punktem widokowym i interesującymi formacjami skalnymi na szczycie, natomiast za największą atrakcję uchodzi góra Hvězda (674 m n.p.m.), na której szczycie, na skalnej krawędzi, znajduje się barokowa kaplica Matki Boskiej Śnieżnej, wykonana z piaskowca ciosowego (zbudowana na podstawie pięcioramiennej gwiazdy). Miasta skalne znajdujące się w Adršpašskoteplickich skálach są jednym z najbardziej znanych piaskowcowych terenów wspinaczkowych na świecie. Między labiryntami form skalnych przebiega płatna trasa turystyczna niewymagająca żadnej wprawy przy chodzeniu po górach, składająca się z wygodnych schodków, poręczy, drabin i miejscami sztucznie wybudowanych chodników i platform. W pobliżu znajduje się też Teplickie Skalne Miasto – nieco mniej znane od Adršpašskoteplickich skál, lecz rozleglejsze, wyższe i bardziej dzikie.

Rok wydania: 2016/2017

 

Wschodnie okolice miasta Hradec Králové
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wschodnie okolice miasta Hradec Králové

Mapa obejmuje region w północnych Czechach, z miastami Hradec Králové, Pardubice, Nachod.

Rok aktualizacji: 2016/2017

Karkonosze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Karkonosze

Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów i zarazem Czech rozciągające się na przestrzeni ok. 40 km (od Przełęczy Szklarskiej na zachodzie do Przełęczy Lubawskiej na wschodzie). Karkonosze zajmują powierzchnię ok. 650 km², z czego do Polski należy 185 km² czyli 28,46%. Głównym grzbietem gór przebiega granica polsko-czeska. Najwyższym szczytem jest Śnieżka (1602 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Czech, Sudetów i Śląska. Karkonosze należą do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO.

Rok wydania: 2016/2017

Pogórze Karkonoskie. Część południowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pogórze Karkonoskie. Część południowa

Miejscowości na trasie