category-icon

Droga Człuchowska. ETAP 6: Człuchów - Rzeczenica

26 km
77 m
Polska, pomorskie, Człuchów, powiat człuchowski

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2020-03-28
Polska, pomorskie, Człuchów, powiat człuchowski
category-icon
26 km
77 m
90 m
3.5/6
Spod kościoła pw. św. Jakuba Apostoła wyruszamy na południe, ul. Królewską, oddalając się od rynku. Idąc cały czas prosto mijamy Plac Bohaterów i włączamy się w ulicę Szczecińską, którą podążamy ok. 1 km, aż do włączenia w drogę krajową nr 22. Na skrzyżowaniu kierujemy się w lewo i ok. 2 km idziemy prosto wygodnym ciągiem pieszo-jezdnym, mijając po drodze ZOO Canpol i stację benzynową. Następnie skręcamy w prawo, w pierwszy zjazd za stacją.

Dalej wędrujemy leśną drogą cały czas prosto omijając skręt na zabudowania Gozdnicy oraz poboczne leśne rozdroża. Po ok. 900 m nasza droga rozdziela się - wybieramy kierunek w lewo. Dalsze 4,6 km przez las pokonujemy trzymając się cały czas tego samego szlaku, mijając w połowie drogi samotne wybudowanie - ceglaną chatę. Po wyjściu na otwarty teren przemierzamy ok. 700 m do pierwszych zabudowań wsi Biskupnica. Kierując się dalej mijamy kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Podążając cały czas prosto przez centrum wsi, docieramy w końcu do jej obrzeży oraz do kolejnej przestrzeni leśnej.

Dopiero po przekroczeniu rzeczki Szczyra, na pierwszym leśnym rozwidleniu, skręcamy w lewo. Po ok. 1,8 km nasz szlak rozdziela się na dwie równoległe trasy - kierujemy się w prawo. Kolejne 3,3 km wędrujemy cały czas prosto, mijając pod koniec Jezioro Olszanowskie po naszej prawej stronie. Po wkroczeniu na asfaltową drogę kierujemy się w prawo, by po kilkuset metrach wyjść na otwartą przestrzeń. Trasa ta doprowadzi nas do wsi Olszanowo, do której wchodzimy mijając po drodze zabytkowy budynek szkoły oraz kościół pw. św. Franciszka z Asyżu - jedną z najstarszych świątyń ziemi człuchowskiej.

Poruszamy się chodnikiem, a następnie poboczem prosto, aż do rozdroża na końcu wsi - wybieramy asfaltową drogę prawo, którą po ok. 1,1 km docieramy ponownie do terenów leśnych. Otoczeni na przemian drzewami i polami wędrujemy ponad dwa kilometry, aż do drogowskazu na Grodzisko, za którym podążamy kamiennym szlakiem. Na rozwidleniu z kapliczką przydrożną skręcamy w prawo. Kolejne 3,6 km pokonujemy po raz kolejny otoczeni lasem, aż do pierwszych zabudowań Rzeczenicy.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Brda - cz. północna
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Brda - cz. północna

Mapa Brda przedstawia szlak kajakowy rzeką Brdą, od Nowej Brdy do Tucholskiego PK. Na mapie zaznaczono kilometraż rzeki oraz obiekty istotne dla kajakarza takie jak miejsca niebezpieczne, przeszkody na trasie spływu, pola biwakowe.

Mapa jest zorientowana zgodnie z kierunkiem płynięcia.

Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁD

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część południowa. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Przechlewo na zachodzie, Borzyszkowy i Sominy na północy, Czarna Woda i Czersk na wschodzie oraz Chojnice i Człuchów na południu. Na mapie uwgzlędniono trasy rowerowe, szlaki piesze i Nordic Walking z długościami. Dodatkowo zaznaczone zostały drogi polne, leśne oraz szlaki kajakowe. Są tu też zabytki, noclegi, muzea, punkty widokowe, szczególnie warte odwiedzenia miejsca zaznaczono żółtą ramką.

Kaszubska Marszruta
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszubska Marszruta

Kaszubska Marszruta to sieć szlaków w okolicach Borów Tucholskich. Mapa offline, której zakupu można dokonać w aplikacji Traseo, została wydana przez Studio Plan. Obejmuje obszar wokół Brus, Czerska, Chojnic. Na mapie zostały zaznaczonr informacje praktyczne w postaci: zabytków, miejsc noclegowych, granic obszarów chronionych. Zaznaczono również wybudowane w ramach projektu „Kaszubska Marszruta” trasy rowerowe. Jest to sieć bardzo dobrze oznakowanych szlaków rowerowych o nawierzchni szutrowej, asfaltowej lub betonowej, a także sieć innych dróg nadających się do jazdy rowerem. Na szlakach Kaszubskiej Marszruty zadbano o miejsca przeznaczone do odpoczynku i drobnych napraw. Trasy rowerowe przeznaczone są tak dla dorosłych jak i dla dzieci. Na mapie zostały podane tażke przebiegi szlaków pieszych oraz konnych wraz z kilometrażem, co ułatwi planowanie wycieczki. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy poziomic. Siatka geograficzna zgodna z GPS oparta na układzie WGS-84.
Mapa przygotowana tylko dla urządzeń cyfrowych – nie ma wersji papierowej.

Bory Tucholskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bory Tucholskie

Mapa Borów Tucholskich przedstawia jest obszar, który jest jednym z największych kompleksów sosnowych w Polsce. Rozciąga się on się w dorzeczu Brdy i Wdy oraz w obrębie Równiny Tucholskiej i Równiny Charzykowskiej. Granice mapy wyznaczają: Wdzydze Tucholskie i Starogard Gdański na północy, Widno i Chojnice na zachodzie, Wierzchucin na południu i Warlubie na wschodzie. Rok wydania: 2024

Kaszuby dla aktywnych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby dla aktywnych

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i Człuchów. Na mapie zaznaczono miejscowości, drogi, zabytki, ważniejsze noclegi, szlaki piesze, rowerowe i kajakowe z kilometrażem, przystanie i kąpieliska.

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Miejscowości na trasie