category-icon

Droga Człuchowska. ETAP 7: Rzeczenica - Biały Bór

30 km
63 m
Polska, pomorskie, Rzeczenica, powiat człuchowski

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2020-03-29
Polska, pomorskie, Rzeczenica, powiat człuchowski
category-icon
30 km
63 m
54 m
3.9/6
Na głównym rondzie w centrum Rzeczenicy wybieramy kierunek na Czarne (droga wojewódzka nr 202). Pierwszą część trasy pokonujemy chodnikiem, po ok. 500 m musimy korzystać już z trawiastego pobocza - przez następne 4,6 km. Szlak prowadzi tu przez leśne tereny - mniej więcej w połowie drogi natrafiamy na miejsce postojowe, gdzie możemy odpocząć. Tuż przed tablicą oznajmiającą wejście do Breńska skręcamy w prawo, za drogowskazem na Dzików. Podążając drogą cały czas prosto po ok. 1,6 km natrafiamy na małą osadę Przyrzecze nad rzeką Czernicą, gdzie znajduje się prywatna hodowla ryb - mijamy ją po naszej lewej stronie, a na najbliższym rozdrożu skręcamy w prawo.

Po ok. 750 m natrafiamy na nieliczne zabudowania Dzikowa - na skrzyżowaniu wybieramy drogę prosto. Przez kolejne 2,8 km, nie zbaczając z obranej drogi, wędrujemy wśród leśnego krajobrazu - aż do włączenia w asfaltową drogę, która prowadzić nas będzie przez zabudowania Międzyborza. Po drodze mijamy po prawej stronie najpierw cerkiew greckokatolicką, a następnie neogotycki kościół, oba pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Dopiero opuszczając wieś, po przekroczeniu mostku nad rzeką Białą, na skrzyżowaniu wybieramy drogę w lewo.

Trasa prowadzi nas najpierw ok. 2,2 km przez pola, później przez las - 5,5 km cały czas prosto, aż do zabudowań wsi Brzezie, gdzie znajduje się XIX-wieczny kościół św. Wawrzyńca. Ostatnią część etapu pokonujemy ponownie leśnymi traktami o powierzchni nieutwardzonej. Najpierw jednak poruszamy się drogą krajową nr 25, aż do wyjścia z Brzezia, a po wejściu na zadrzewiony teren skręcamy w lewo, by piaszczystym szlakiem (ok. 2,1 km) dotrzeć do Trzemielewa. Po przekroczeniu przejazdu kolejowego i ominięciu pierwszych zabudowań znajdziemy się na rozdrożu z krzyżem przydrożnym, gdzie skręcamy w prawo.

Częściowo kamienna dróżka prowadzi między płotami domów w kierunku lasu. Na pierwszym rozstaju, przed wejściem do lasu, udajemy się w prawo, a chwilę potem odbijamy lekko w lewo - wędrując wzdłuż ściany lasu. Szlak poprowadzi nas dalej prosto przez las, pomiędzy brzegiem jeziora Bielsko a linią kolejową, do Białego Boru. Aby dotrzeć do centrum miasta, po wyjściu z leśnych terenów musimy skręcić w prawo i wrócić na asfaltową drogę, gdzie kierujemy się w lewo mając do dyspozycji chodnik.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Ziemia Bytowska - cz. zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Bytowska - cz. zachodnia

Opracowanie kartograficzne obejmuje obszar Powiatu Bytowskiego. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, gastronomie, granice obszarów chronionych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i konnych, łącznie z kilometrażem, co pozwoli łatwiej zaplanować wycieczkę. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 10 m.

Rok wydania: 2018

Pojezierze Drawskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pojezierze Drawskie

Opracowanie kartograficzne obejmuje obszar Pojezierza Drawskiego. Mapa zamknięta jest na wschodzie przez Jezioro Dołgie, na zachodzie zaś przez Łobez. Zaznaczono tu informacje przydatne turyście, podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, Nordic Walking i konnych, łącznie z kilometrażem, co pozwoli łatwiej zaplanować wycieczkę.

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi. 

Miejscowości na trasie