EDK OBJAZDA
Trasa „Drogą Jakubową”
Msza św. 01.04.2022r o godzinie 19:00 w kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Objeździe. Poniższy opis to wskazówki przebiegu wybranej przez Państwa trasy. Dzięki niemu dysponują Państwo szczegółowymi informacjami dotyczącymi przebiegu drogi. Opisano też miejsca, w których szczególnie należy uważać, aby nie zgubić wyznaczonej trasy. Prosimy, aby poruszać się na tych odcinkach z dużą uwagą i ostrożnością. Ponadto wskazane są miejsca, w których należy rozpocząć rozważanie kolejnej stacji Drogi Krzyżowej.
Przebieg Trasy: Objazda – Gąbino - Komnino – Czysta – Wysoka – Gardna Mała - Gardna Wielka-Rowy – Dębina – Poddąbie – Machowinko - Objazda
Całkowita długość trasy EDK – 39,09 km
Suma wzniesień terenu – 130m
Suma spadków terenu – 155m
Ostania aktualizacja – 20 marca 2022r.
E-mail kontaktowy: andrzejzawada1@wp.pl
Zasady poruszania się w czasie EDK:
• Pamiętaj, że głównym celem EDK jest Twoje spotkanie z Bogiem. Drogę pokonujesz samotnie, możesz jednak poruszać się w zwartych grupach nie większych niż 10 osób;
• Dla bezpieczeństwa zadbaj o elementy odblaskowe na ubraniu, na odcinkach dróg z ruchem drogowym poruszaj się zgodnie z przepisami idąc lewą stroną, mając zapalone odpowiednie latarki (idąc w grupie: z przodu światło białe, z tyłu czerwone);
• na drogach poruszaj się zgodnie z zasadami ruchu drogowego (idziemy lewą stroną jezdni, jeden za drugim);
• podczas czytania rozważań kolejnych stacji Drogi Krzyżowej oraz innych postojów zatrzymaj się w miejscu bezpiecznym, oraz nie utrudniaj przemieszczania się innym uczestnikom EDK oraz osobom nie uczestniczącym w EDK;
• Pamiętaj, że EDK pokonujesz na własną odpowiedzialność. Nie zapewniamy ubezpieczenia ani opieki medycznej. Dbając o własne bezpieczeństwo pamiętaj też o innych. Reaguj, kiedy zauważysz, że ktoś uległ wypadkowi, zasłabnięciu, siedzi bez ruchu lub potrzebuje innej pomocy. Ze względu na przebieg tras EDK, często to Ty możesz być jedyną osobą, która będzie mogła pomóc innemu uczestnikowi. Dlatego nie wahaj się zareagować gdy widzisz, że ktoś ma problemy. W szczególności przerwij zasadę milczenia i udziel pomocy, jeżeli:
- ktoś uległ wypadkowi lub nagłemu zachorowaniu;
- ktoś ma problemy z chodzeniem, oddychaniem,
- ktoś nadaje sygnał ratunkowy.
Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji po pierwsze upewnij się, że Tobie nie zagraża niebezpieczeństwo, a następnie zacznij udzielać pomocy. Jeżeli sytuacja przekracza Twoje umiejętności, jeśli jest zagrożenie zdrowia czy życia wezwij pomoc dzwoniąc na numer ratunkowy 112.
• W trakcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia (oprócz stacji Drogi Krzyżowej w celu czytania rozważań oraz w przypadku ewentualnego udzielania pomocy innym uczestnikom w niebezpiecznych sytuacjach). Obowiązuje ona od momentu rozpoczęcia EDK, czyli od chwili wyruszenia na trasę. Uszanuj prawo innych uczestników do głębokiego przeżywania Misterium Drogi Krzyżowej, dzięki możliwości spotkania z Bogiem w ciszy i skupieniu.
Informacje dodatkowe: w związku z czasem w którym odbywa się EDK sugerujemy wyposażyć się w nieprzemakalne buty i okrycie, latarkę/czołówkę z zapasowymi bateriami i odblaski, a także termos z ciepłym napojem i posiłek. Warto zabrać ze sobą również powerbank.
Komentarze
NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Słowiński Park Narodowy
Mapa Słowińskiego Parku Narodowego wraz z zaznaczeniem szlaków pieszych i rowerowych oraz najważniejszych atrakcji turystycznych. Mapa swoim zasięgiem obejmuje obszar od Łeby do Ustki, od południa zamknięty przez Warblino.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Szlaki turystyczne w Krainie w Kratę
Najnowsza mapa regionu, której głównym elementem jest Pierścień Gryfitów. Mapa jest dostowana zarówno do wędrówek pieszych, jak i rowerowych oraz samochodowych wycieczek. Sam Pierścień Gryfitów, to długa trasa rowerowa, na której przemierzenie należy przeznaczyć co najmniej dwa dni. Dzięki mapie Krainy w Kratę można dobrze rozplanować podróż, uwzględniając okoliczne atrakcje. Przystępna skala 1:50 000 pozwala łatwo nawigować w ternie i zawsze odnaleźć właściwą drogę. Na mapie znajdziemy także Słupsk, który zwany jest Paryżem Północy, który swoim wyglądem przypomina zielony ogród pełen kwiatów.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wybrzeże Bałtyku. Ustka - Darłowo
Mapa turystyczna "Wybrzeże Bałtyku. Ustka - Darłowo" prezentuje przede wszystkim liczne szlaki piesze i rowerowe, znaleźć na niej można także szlaki kajakowe. Dla łatwiejszej orientacji w terenie podano także nazwy ulic. Mapa Ustka - Darłowo obejmuje także obszary jeziora Wicko, jeziora Kopań oraz fragment Jeziora Bukowo.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wybrzeże Słowińskie
Mapa przedstawia ciekawy, a przy tym niezwykle popularny odcinek polskiego wybrzeża – od Ustki po Łebę. Zasięg mapy na południu wyznaczają: Słupsk i Potęgowo.
Jest to teren atrakcyjny nie tylko pod względem wypoczynkowym. Piękne plaże, w tym słynne klify w Dębinie, imponujące wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, spuścizna po dawnych mieszkańcach prezentowana w skansenach i cała masa innych atrakcji, przyciągają w ten rejon nie tylko tłumy plażowiczów, ale i miłośników aktywnego wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem. Bogata sieć szlaków turystycznych zachęca do aktywnego zwiedzania. Region ten upodobali sobie zwłaszcza rowerzyści.
Na mapie przedstawiono: gęstą sieć szlaków turystycznych, porty i przystanie statków białej floty, fortyfikacje nadmorskie, latarnie morskie i pozostałe atrakcje turystyczne. Jest także wybrana baza noclegowa i gastronomiczna. Z praktycznych ciekawostek - dodano numery wejść na plaże. Przebieg szlaków, jak i pozostała infrastruktura turystyczna zostały gruntownie sprawdzone podczas weryfikacji terenowej. Szczególnej uwadze polecamy międzynarodową trasę rowerową Eurovelo 10 - na mapie zaznaczono jej dotychczasowy, przeznaczony do likwidacji przebieg, jak również ten planowany. Na rewersie mapy znajduje się informator krajoznawczy z licznymi zdjęciami.
Rok wydania: 2021
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace
Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie
Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.