category-icon

EDK Turośl- Niebieska św. Jana Chrzciciela

40 km
31 m
Turośl

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2024-03-22
Turośl
category-icon
40 km
31 m
31 m
Średni
4.3/6
Każda stacja będzie oznaczona kartką. Na trasie również będą w niektórych miejscach strzałki wskazujące właściwy kierunek w którym należy iść.

1. Po wyjściu z kościoła idziemy ul. Kościelną w kierunku parku (trzymamy się lewej strony). Wchodzimy na ul. Jana Pawła II. Mijamy Urząd Gminy, sklep Stokrotka. Idziemy główną drogą w kierunku Ciecior. Stacja I po lewej stronie na przeciwko domu z białej cegły (nr 64).
2. Wychodzimy z Turośli. Idziemy cały czas główną drogą do Ciecior. Stacja II po prawej stronie przy banerze "Biały Dom- Dom weselny& agroturystyka".
3. Idziemy dalej główną drogą w kierunku Siwik. Stacja III po lewej stronie za drewnianym domem, na wysokości starej mleczarni w Cieciorach.
4. Wchodzimy do Siwik. Stacja IV po lewej stronie na przeciwko domu z białej cegły (nr 24).
5. Przechodzimy przez Poredy. Mijamy wioskę. Kilka metrów dalej stacja V po prawej stronie przed lasem.
6. Wchodzimy do Dobrego Lasu. Stacja VI po prawej stronie- wchodzimy schodami na plac kościelny gdzie znajduje się krzyż i figurka Matki Bożej.
7. Dochodzimy do skrzyżowania w Dobrym Lesie na którym skręcamy w lewo . Przechodzimy przez most i miejscowość: Piasutno Żelazne. Trzymamy się cały czas głównej drogi (na ostrym zakręcie idziemy w lewo, nie prosto!). Po kilkunastu metrach stacja VII po prawej stronie- pomnik Armii Krajowej.
8. Idziemy dalej prosto główną drogą. Po ok 2 km stacja VIII po lewej stronie- cmentarz z I wojny światowej.
9. Wchodzimy do Niksowizny i skręcamy w lewo według znaku "Gietki 3". Po około 200 m skęcamy w prawo w drogę leśną (według strzałki). Idziemy tą drogą przez ok. 3 km, aż dojdziemy do drogi asfaltowej. Skręcamy w prawo. Po kilku metrach stacja IX po prawej stronie tuż przy przystanku.
10. Wychodzimy z Gietek. Tuż za znakiem kończącym miejscowość skręcamy w lewo w drogę leśną według niebieskiego znaku: Gietki nr 55-52). Idziemy ok 3 km, aż dojdziemy do skrzyżowania w Pupkach, po czym skręcamy w lewo. Po kilku metrach kolejne skrzyżowanie: idziemy w lewo na Cieciory. Po około 300 m stacja X po prawej stronie.
11. Idziemy do Ciecior, przechodzimy przez most. Nie dochodzimy do głównej drogi która prowadzi do Turośli. Skręcamy wcześniej w prawo w drogę żwirową. Po kilku metrach za drewnianym domem na wprost stacja XI. Następnie według strzałki idziemy w prawo.
12. Idziemy piaszczysto-żwirową drogą ok 1,3 km. Stacja XII po lewej stronie.
13. Dochodzimy do drogi asfaltowej. Idziemy prosto w kierunku Potasi. Stacja XIII po lewej stronie.
14. Wchodzimy do Potasi, mijamy wieżę telefoniczną. Po kilku metrach stacja XIV po prawej stronie na przeciwko gospodarstwa.
15. Wychodzimy z Potasi. Dochodzimy do drogi głównej i skręcamy w prawo według znaku "Turośl 2" Kończymy EDK pod plebanią.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych

Mapa samochodowo-krajoznawcza, przedstawia obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska na północy, Elbląg na zachodzie, Ostrołęka na południu i Grajewo na wschodzie. Warmia i Mazury to region o niezwykłej różnorodności przyrodniczej, unikalnym ukształtowaniu terenu i dużym nagromadzeniem zabytków historycznych. Niniejsze wydawnictwo to ogólna mapa poglądowa rozległego obszaru, jakim są Warmia i Mazury. Dedykowana jest zwłaszcza turystom zmotoryzowanym. Przedstawiono na niej aktualną sieć dróg, wybraną bazę noclegową oraz propozycje najciekawszych atrakcji regionu. Wśród nich znajdują się: zamki, pałace, kościoły, muzea, zabytki techniki, obiekty militarne, cuda przyrody, wyróżniające się miejsca widokowe i panoramy. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Miejscowości na trasie