category-icon

Ekstremalna Droga Krzyżowa Matki Boskiej Łaskawej Wałbrzych

47 km
19 h 33 min
4.9 km
Wałbrzych

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2019-03-08
Wałbrzych
category-icon
47 km
4910 m
4938 m
Średni
19 h 33 min
4.8/6
EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA
Matki Boskiej Łaskawej w Wałbrzychu
Początek kościół św. Jerzego Biały Kamień ul.Andersa .
Za parkingiem kościelnym skręcamy w PRAWO wzdłuż ogrodzenia, następnie w LEWO ścieżka przez pola. Idąc cały czas prosto dochodzimy do ul. Piasta i skręcamy w PRAWO oznaczenie żółtego szlaku na lampie po lewej. Idziemy żółtym szlakiem.
I STACJA Za wiaduktem (OSTROŻNIE BEZ BARIEREK) pierwsze drzewo ze oznaczeniem żółtego szlaku.
Idziemy pod górę żółtym szlakiem do skrzyżowaniem ze szlakiem zielonym i skręcamy w LEWO w dół szlak zielony w stronę Boguszowa Gorce.
II STACJA Kamienna tablica drogi krzyżowej nr II
Idziemy dalej szlak zielony w rynku szukamy po prawej stronie na budynku napisu Kantor, oznaczenie szlaku zielonego idziemy do stacji PKP Boguszów Gorce.
III STACJA Budynek stacji PKP Boguszów Gorce.
Dalej skręcamy w PRAWO szlakiem żółtym. Za wiaduktem po 150 m po prawej stronie skręcamy w PRAWO czarny płot ze szlakiem. Dochodząc do asfaltowej drogi skręcamy w PRAWO a potem przez mostek w LEWO. Przez pola cały czas PROSTO. Oznaczenie szlaku na drzewie po prawej stronie.
IV STACJA Słup wysokiego napięcia po lewej stronie z oznaczeniem żółtego szlaku.
Dalej idziemy żółtym szlakiem. Dochodzimy do zabudowań idziemy prosto do skrzyżowania dróg i drogowskazem szlaków turystycznych.
My idziemy szlakiem czerwonym PROSTO do Krzeszowa.
V STACJA Drzewo z oznaczenie szlaku i skrętu w LEWO oraz ławeczka.
Idziemy główną ścieżką na pierwszym rozwidleniu w Lewo. Idąc dalej po lewej stronie pień drzewa z oznaczeniem szlaku a my skręcamy w PRAWO przez wydeptaną przecinkę oznaczenie szlaku czerwonego po lewej stronie po 20m. Wspinamy się PROSTO pod górkę.
VI STACJA Kościół św. Anny Idziemy w dół czerwonym szlakiem.
VII STACJA Kolumna drogi krzyżowej i obok po schodkach wiata turystyczna.
Można odpocząć ,posilić się.
Dochodząc do drogi asfaltowej skręcamy w LEWO , ul. Nepomucena dochodzimy do parkingu przed opactwem .
VIII STACJA Figura Cystersa (21,2 km za nami)
Wracamy na drogę asfaltową przez ul. Nepomucena i kierujemy się w stronę GRZĘD drogą asfaltową. OSTROŻNIE, WŁĄCZAMY ŚWIATEŁKA, ODBLASKI. IDZIEMY LEWĄ STRONĄ.
Dochodząc do Grzęd skręcamy w PRAWO i po 150 po Prawej stronie kościół.
IX STACJA Kościół w Grzędach.
Wracamy na drogę skręcamy w LEWO i zaraz skręcamy w PRAWO w uliczkę idziemy prosto i szukamy drogowskazu z numeracją domów
79,76-73
Tam skręcamy, potem do rozwidlenia dróg i idziemy pod zakaz wjazdu samochodów ciężarowych droga asfaltowa, drogowskaz CZARNY BÓR. Dochodzimy do szerokiej drogi asfaltowej i skręcamy w LEWO. Po 200 m skręcamy w PRAWO ul. Polna.
Pierwsza droga idąca MOCNO pod górkę przy domu ul. Jarzębinowa 1 w PRAWO. Oznaczenie niebieskiego szlaku po 120 po prawej stronie. Idziemy PROSTO w stronę lasu. Szlak przed lasem skręca w LEWO białe słupki potem w PRAWO i w lesie w PRAWO pod górkę. Oznaczenie szlaku niebieskiego na drzewie po prawej stronie.
X STACJA Słupek po lewej stronie na szczycie z napisem Szczyt Boracza 600m n.p.m
Idziemy szlakiem w dół do drogi asfaltowej i skręcamy w PRAWO .OSTROŻNIE ŚWIATEŁKA
Za barierkami skręcamy w LEWO i prosto przez łąkę to torów. Szlak niebieski skręca w PRAWO.
XI STACJA Budynek stacji PKP Boguszów Gorce Zachodni
Dalej idziemy szlakiem niebieskim dochodzimy do skrzyżowania dróg w mieście, idziemy
ul. Kościuszki a przed Hotelem skręcamy w PRAWO. Szlak niebieski zostawiamy Za ostatnią bramą na stadionie My skręcamy w PRAWO GÓRĘ . Ścieżka leśna i po 30 m przechodzimy obok wielkiego napisu Stadion XXV Lecia. IDZIEMY ŚCIEŻKĄ,TRAWERSEM MIĘDZY DRZEWAMI.po około 300 m schodzimy w dół na ścieżkę idącą w LEWO pod górkę. Spotykamy przez moment szlak niebieski ,który odbija mocno w lewo do góry a MY szeroką dróżką w PRAWO. Dochodzimy do Tablicy SZCZELINY WIETRZNE .
XII STACJA Na drewnianych żerdziach zawieszona tabliczka SZCZELINY SKALNE JASKINIE.
Idziemy w PRAWO w dół w stronę szosy, ale przed nią skręcamy w LEWO ścieżka polna. Przed zabudowaniami skręcamy w LEWO. Idziemy szeroką alejką . Po przejściu około 1,5 km szlak niebieski skręca w PRAWO . OSTROŻNIE mało widoczny skręt. Idziemy ścieżką polną do drogi asfaltowej i skręcamy w LEWO a następnie za budynkiem po prawej skręcamy w PRAWO oznaczenie szlaku na wprost po 30m. Idziemy w LEWO SZLAKIEM. Wspinamy się .
Za około 1,5 km idąc cały czas niebieskim szlakiem dochodzimy do skrzyżowania z szeroką drogą idącą z Prawej strony w dół. SZLAK ZIELONY. Skręcamy tam w PRAWO DÓŁ.
XIII STACJA Kamienna tablica drogi krzyżowej nr VII.
Tutaj już byliśmy szukamy szlaku żółtego idącego w dół (szliśmy nim do góry).
Kierujemy się żółtym szlakiem a potem na ul. Piasta kierujemy się w LEWO w stronę Kościoła.
XIV STACJA Kościół św. Jerzego Biały Kamień.
KONIEC DROGI . GRATULACJE. KOŚCIÓŁ

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Góry Wałbrzyskie i Góry Kamienne
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Wałbrzyskie i Góry Kamienne

Mapa obejmuje Góry Wałbrzyskie, Góry Kamienne i Adszprasko-Teplickie Skały po czeskiej stronie. Na mapie są wszystkie elementy potrzebne turyście do poruszania się w tym ciekawym terenie. Podane odległości i czasy przejść pomogą zaplanować wycieczkę. Rok wydania 2023

Mapa tras Strefy MTB Sudety
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mapa tras Strefy MTB Sudety

Mapa przedstawia zbiór 26 górskich tras Strefy MTB Sudety, w tym tras singletrack, enduro i torów pumptrack, wiodących po terenach Gór Sowich, Suchych oraz Kamiennych. Dodatkowo na mapie zaznaczono punkty dostępu do tras Strefy, serwisy i myjnie rowerowe oraz certyfikowane punkty noclegowe i gastronomiczne Strefy MTB.

Mapa tras rowerowych MTB swym zasięgiem obejmuje obszar od Boguszowa-Gorców na północnym zachodzie, po Bardo na południowym wschodzie. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m.

Rok wydania: 2018

Sudety Środkowe
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Sudety Środkowe

Zaktualizowana w terenie mapa turystyczna Sudetów Środkowych z wyszczególnionymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Mapa obejmuje m.in. Góry Sowie, Góry i Pogórze Wałbrzyskie, Góry Kamienne oraz dużą część Broumovskiej Vrchoviny ze skalnymi miastami Aderszpasko Teplickich Skał włącznie. Na mapie uwzględniono atrakcje turystyczne oraz informacje praktyczne. Rok wydania 2020

Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika turystycznego i górskiego – Waldemar Brygier (naszesudety.pl). Wśród polecanych atrakcji: zamki, pałace, muzea, skanseny, kopalnie, twierdze, osobliwości przyrody, uzdrowiska i wiele innych. Zapraszamy do lektury! Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2019

Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe Miejsca Obsługi Podróżnych, wybrane stacje benzynowe, parkingi i promy wodne, porty lotnicze, obszary leśne, parki narodowe, uzdrowiska, większe ośrodki narciarskie, obiekty na Liście UNESCO. Legenda w językach: polskim, angielskim, czeskim i słowackim.
Mapa dodatkowo zawiera:
- schemat dróg płatnych na Słowacji i w Czechach;
- wykaz węzłów na autostradach i drogach ekspresowych na Słowacji;
- plany Pragi i Bratysławy;
- schemat metra w Pradze;
- informacje praktyczne dla podróżujących samochodem po Słowacji i Czechach (m.in.: wybrane przepisy drogowe, wymagane dokumenty, obowiązkowe wyposażenie samochodu, rodzaje winiet).
Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2020