category-icon

Elbląg-Gniew_zimą

215 km
453 m
Polska, warmińsko-mazurskie, Elbląg-Gniew-Tczew-Nowy Staw

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2013-02-23
Polska, warmińsko-mazurskie, Elbląg-Gniew-Tczew-Nowy Staw
category-icon
215 km
453 m
513 m
Średni
5.2/6
Dzisiejsza trasa to drugie moje podejście do "ataku" na Gniew. Tym razem zdecydowałem się na przejechanie wcześniej zaplanowanej trasy po mimo braku przeprawy przez Wisłę przy pomocy promów w Janowie i Korzeniewie. Po dojechaniu do śluzy w Białej Górze, dalsza moja trasa wiodła po między Nogatem i Wisłą, aż do DK 22 w Kończewicach gdzie mostem przejechałem nad Królową naszych wód, czyli Wisłą. Dalej pojechałem trochę asfaltem i trochę rozmoczonym szutrem, a także załapałem dróżkę dość mocno oblodzoną. Po dotarciu do Gniewu, parę fotek, chwila odpoczynku i dzida w drogę powrotną. Lekka modyfikacja drogi nie zmieniła faktu jazdy pod wiatr. Po dotarciu do Tczewa przystanąłem przy Galerii Kociewskiej aby łyknąć kawki i dalej w drogę. Z Tczewa to szlak bardzo dobrze już znany. Nowy Staw, tu z braku czasu nie zajechałem do zaprzyjaźnionej cukierni, więc pognałem dalej. W Jazowej wbiłem się w DDR, a następnie azymut na Kępę Rybacką i Nowakowo. Wybrałem tą trasę, choć dłuższą, ale wygodniej mi było dostać się do domu. Po tych kilometrach nie miałem już ochoty jazdy po mieście.
Podsumowanie;
1. Trasa super, ale nie na czas zimowy, ( miękki śnieg w lasach sztumskich, oblodzone i/lub rozmokłe szutry za Rybakami)
2. Silny i zimny wiatr który nie ułatwia jazdy, wręcz zniechęca ( jak to na Żuławach)
3. Brak przeprawy przez Wisłą w zimie w Janowie i Korzeniewie ( w niedługiej przyszłości będzie most pomiędzy tymi wioskami)
Ogólnie wycieczkę zaliczam do udanych, na pewno powtórzę tą trasy w okresie cieplejszym, może załapie się na przeprawę promem zanim zostanie zlikwidowany na stałe.
P.S
Załączyłem praktycznie fotki z tablicami miejscowości przez które wiódł mój szlak. Zakończone na Tczewie, bo z Tczewa do Elbląga zawsze wracam przez Nowy Staw, a tych fotek już trochę jest w innych moich trasach.
Zapraszam do pełnej fotorelacji TU-- https://picasaweb.google.com/101658434526700666637/AkcjaGniew_23022013?noredirect=1

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana

Mapa turystyczna "Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana" została opracowana we współpracy z pracownikami tegoż Parku, dzięki czemu stanowi dokładne i rzetelne źródło informacji na temat tego obszaru. Mapa Mierzei Wiślanej doskonale nadaje się do uprawiania zarówno turystyki pieszej, jak i rowerowej. Mapa swoim obszarem zamyka się na zachodzie przy Mikoszewie, na wschodzie zaś przy Fromborku.

Powiśle i Kociewie - cz. zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiśle i Kociewie - cz. zachodnia

Mapa Kociewia i Powiśla w części zachodniej obejmuje obszar zamknięty przez Skarszew na zachodzie, Kwidzyn na południu, Malbork na wschodzie i Tczew na północy. Mapa zawiera szczegółowy obraz terenu, wraz ze szlakami i atrakcjami turystycznymi. Na mapie Powiśla i Kociewia znajdziemy m.in. Szlak Zamków Powiśla, Szlak Grzymisława, EuroVelo 9 i Szlak Kopernikowski. 

Kociewie jest to region etnograficzno-kulturowy na Pomorzu Gdańskim, położony na lewym brzegu Wisły w dorzeczu Wdy i Wierzycy, obejmujący wschodnią część Borów Tucholskich. W przybliżeniu Kociewie zajmuje obszar obecnych powiatów starogardzkiego, tczewskiego i północnej części świeckiego, zamieszkany przez ok. 350 tys. mieszkańców. Część mieszkańców regionu posługuje się gwarami kociewskimi.

Powiśle i Kociewie - cz. wschodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiśle i Kociewie - cz. wschodnia

Mapa Kociewia i Powiśla w części wschodniej obejmuje obszar zamknięty przez Białą Górę na zachodzie, Kwidzyn na południu i Elbląd na północnym wschodzie. Mapa zawiera szczegółowy obraz terenu, wraz ze szlakami i atrakcjami turystycznymi. Na mapie Powiśla i Kociewia znajdziemy m.in. Szlak Żuław Szlak Kopernikowski, Międzynarodowy Szlak Rowerowy R1. 

Kociewie jest to region etnograficzno-kulturowy na Pomorzu Gdańskim, położony na lewym brzegu Wisły w dorzeczu Wdy i Wierzycy, obejmujący wschodnią część Borów Tucholskich. W przybliżeniu Kociewie zajmuje obszar obecnych powiatów starogardzkiego, tczewskiego i północnej części świeckiego, zamieszkany przez ok. 350 tys. mieszkańców. Część mieszkańców regionu posługuje się gwarami kociewskimi.

Kanał Elbląski i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kanał Elbląski i okolice

Mapa "Kanał Elbląski" przedstawia przebieg jednej z większych atrakcji Polski północnej, jaką jest właśnie Kanał Elbląski, czyli żeglowna droga wodna na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. W latach 70. XX w. część kanału została uznana za zabytek techniki. W ostatnim czasie Kanał przeszedł modernizację, dzięki czemu stał się jeszcze bardziej godnym odwiedzenia. Mapa turystyczna Kanału Elbląskiego przedstawia największe atrakcje okolicy, zabytki, drogi i ścieżki.

Rok wydania: 2012

Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane

Mapa Wydawnictwa Compass "Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane" poza wymienionymi w tytule Mierzeją i Żuławami Wiślanymi obejmuje swoim zasięgiem także, Wysoczyznę Elbląską oraz część Pojezierza Kaszubskiego, Wybrzeże Staropruskie, Pojezierze Starogardzkie i Dzierzgońsko-Morąskie. Mapa uwzględnia sieć szlaków turystycznych, rowerowych, a także szlaki żeglowne, porty i przystanie oraz Przekop Mierzei Wiślanej. Rok Wydania 2023

Okolice Elbląga
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice Elbląga

Mapa turystyczna "Elbląg i okolice" w skali 1:55 000, opracowana w ramach bliskiej współpracy z Oddziałem PTTK w Elblągu. Tytuł "Okolice Elbląga" to tylko hasło, bo mapa obejmuje obszar szeroko pojętych okolic Elbląga. Sięga oczywiście po Frombork, Krynicę Morską, Pasłęk, Braniewo, a na wschodzie aż po Pieniężno, Ornetę, Miłakowo. Zatem niezwykle atrakcyjne, ale może niezbyt popularne turystycznie tereny Wysoczyzny Elbląskiej i północnej Warmii.

Miejscowości na trasie