Spragnieni wycieczek rowerzyści Koła SITG "Anna" z utęsknieniem czekali na rozpoczęcie sezonu rowerowego. Mimo nacisków 'w celu przyśpieszenie sezonu' Komandor wytrzymał presję i zrobił pierwszą wycieczkę w odpowiednim czasie tj. słońce i 20 stopni C. Wycieczka była odpowiednio przygotowana przez Komandora i Józka B., więc po zwiedzeniu meandrów Odry i zameczku w Chałupkach pojechaliśmy do Starego Bogumina. Byliśmy tam powitani przez kustosza kościoła, który opowiedział nam historię swojego życia i parafii w Starym Bohuminie. Następnie zwiedziliśmy kościół, odrestaurowane dzwony kościelne zwrócone przez Niemców oraz muzeum w wieży kościelnej. W czasie przejazdu przez rynek obejrzeliśmy figurę św. Nepomucena oraz najstarszy dom na placu pięknie odrestaurowany. Następnie nastąpiła część militarna tj. zwiedzanie obiektu fortyfikacyjnego MO S-5 " Na torach " oraz bunkrów przy autostradzie w Antoszowicach. Część uczestników była mocno spragniona "złocistego czeskiego napoju", więc pomknęliśmy żwawo do naszej ulubionej "księgarni" w Szilerzowicach. Lokal był zamknięty, za co mocno oberwało się Komandorowi. Wprowadzono więc szybko plan "B" i znaleźliśmy się u św. Mikulasza.Tam odbyła się odpowiednia degustacja płynów, po której pojechaliśmy zgodnie w kierunku Bukowa, gdzie nastąpiło zakończenie udanej wycieczki. Ślad naszej wycieczki prowadzi do Zabełkowa, dokąd udała się z Szilerzowic część uczestników na czele z Józkiem B. i Prezesem Seniorem. Heniek W. i Ludwik K. pojechali zrobić podkop pod drogą w Bukowie celem doprowadzenia wody do mamy Heńka. Komandor jak zwykle odwiedził "Francka" na Lęgowie w obecności "cierpliwego Witka" i po "zaliczeniu obecności (jeden kufelek)" zadowolony zakończył wycieczkę. Większość dopytywała się, kiedy będzie następna wycieczka, więc można sądzić, że wyjazd był był udany. Szczególne wyrazy uznania należą się Prezesowi Seniorowi, który dzielnie wdrapał się na wieżę kościoła w Boguminie (czego nie dokonało kilku młodszych) i mimo użytkowania roweru bez wspomagania utrzymywał tempo nadawane przez kilku "spragnionych". Niech będzie to zachęta dla innych członków "naszej ferajny" do wzięcia udziału w naszych zawsze udanych wyjazdach.
Komentarze
NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ostrava i okolice
Mapa prezentuje fragment północno-wschodnich Czech, przy granicy z Polską, na pograniczu Śląska i Moraw. Stolica regionu - Ostrawa - to ważny ośrodek komunikacyjny i gospodarczy Czech.
Rok wydania: 2016/2017
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat raciborski
Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice
Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad
Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.
Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd
Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu.
Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo opolskie i plan Opola
Mapa Opola i okolic obejmuje obszar województwa w skali 1:190 000. Mapa zawiera aktualny przebieg dróg wraz z numeracją, odległości drogowe, granice powiatów i gmin ponadto stacje paliw, hotele, parkingi, zabytki, zaznaczono wszystkie miejscowości. Mapa oprócz województwa obejmuje też pogranicze i obszar Wrocławia. Na obu mapach wkreślono współrzędne geograficzne zgodne z GPS. Opracowanie obejmuje także plan Opola w skali 1:20 000, widoczny po odpowiednim zbliżeniu.