Miasto Sulęcin położone jest w północno-zachodniej części województwa lubuskiego w strefie doliny rzeki Postomii. Miasto to rozwinęło się ze starej osady słowiańskiej leżącej przy szlaku handlowym wiodącym z Poznania do Lubusza. Najstarszy zachowany dokument dotyczący Sulęcina pochodzi z 1241 roku. W innym z 1244 roku Sulęcin jest już nazywany miastem.
Do najpiękniejszych zakątków Ziemi Sulęcińskiej zaliczyć można Zespół Przyrodniczo – Krajobrazowy „Uroczysko Lubniewsko” oraz okolice jeziora Buszno i Buszenko, leżące na terenie Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego. Na jednym ze szlaków rowerowych przebiegających przez Zespół Przyrodniczo – Krajobrazowy „Uroczysko Lubniewsko” wybudowano pomost widokowy tzw. „domek na wodzie” stanowiący doskonałe miejsce do obserwacji otaczającej przyrody. Niezwykła jest też trasa Głaźnika i Czerwonego Potoku, na której spotykamy pomniki przyrody: Gołębi i Koźli Kamień, a dalej imponujący wiadukt kolejowy przy Żabim Oczku, malowniczą Dolinę Czerwonego Potoku oraz urwiska Wąwozu Żubrowskiego. Na terenie Parku Krajobrazowego znajdują się trzy rezerwaty przyrody: Buczyna Łagowska – chroniąca najcenniejsze fragmenty lasów bukowych; rezerwat nad jeziorem Trześniowskim – chroniący piękny krajobraz na krawędzi rynny polodowcowej oraz Pawski Ług – chroniący mozaikę środowisk leśnych i torfowiskowych gdzie schronienie znajduje wiele gatunków rzadkich i chronionych zwierząt tj.: bielik, bocian czarny, gągoł, puchacz, wydra i żuraw.
Komentarze
NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Międzyrzecki Rejon Umocniony. Pojezierze Łagowskie
Aktualizowana w terenie mapa Pojezierza Łagowskiego i Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe oraz rozrysowany schemat odcinka centralnego umocnień Międzyrzeckich.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Lubuska
Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.