Przygoda zaczynia się w Działdowie, gdzie z Warszawy najlepiej dojechać pociągiem Kolei Mazowieckich. Wsiadam na rower i jadę do Lidzbarka Warmińskiego. Jest upalna niedziela, więc nad jeziorem Lidzbarskim pełno ludzi. Po drodze mijam jeszcze parę jezior- Piaseczno, Wlecz, Gutowo. W każdym mam ochotę się schłodzić. Przez Brodnicę w której możemy zobaczyć resztki zamku krzyżackiego, oraz Brodnicki Park Krajobrazowy docieram do Iławy. Ścieżką rowerową wzdłuż Jezioraka opuszczam miasto. Zbliża się wieczór. Szybka kąpiel w Bartężeku i szukanie miejsca na rozbicie namiotu. Kolejnego dnia jadę zobaczyć pochylnię Buczyniec znajdującą się na Kanale Elbląskim. Po drodze do Kwidzynia, gdzie możemy zwiedzić pokaźnych rozmiarów zamek kapituły pomezańskiej, mijam ruiny późnobarokowego pałacu w Kamieńcu z pierwszej połowy XVIII wieku. Za Kwidzynem dość ruchliwym mostem na drodze nr 90 przejeżdżam na lewą stronę Wisły, po czym jadąc wzdłuż niej podziwiam widok miasta Gniew oraz zamku, który na pierwszy rzut oka podobny jest do zamku w Bratysławie. Tak jak zamku w Brodnicy czy w Kwidzyniu się spodziewałem tak o istnieniu tego nie wiedziałem. Miłe zaskoczenie na zbliżający się koniec dnia. W Tczewie zastanawiam się co dalej. Czy szukać miejsca na obóz czy też jechać w środku nocy i przekimać się na plaży za Sopotem. Wybieram drugi wariant. Z moich obliczeń, przed północą powinienem być na plaży. Jest ciepło i nie zapowiadają deszczy. W Gdańsku szybka fota i jazda na plażę gdzie idę spać. Namiotu nie rozbijałem. Ma nie padać, nie chcę też być widoczny. Trzeciego dnia jadę do Pucka, gdzie urlopuje tata. Wieczornym pociągiem powrót do Gdyni, skąd mam bezpośredni pociąg do Warszawy.
Komentarze
NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gdańsk. Plan miasta
Na planie zaznaczono wszystkie aktualne ulice, kina, teatry, ośrodki kultury, urzędy, stacje benzynowe, noclegi, restauracje, układ komunikacji. Oprócz spisu ulic są tu ważniejsze informacje dotyczące Gdańska oraz opis ciekawych miejsc.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Trójmiejski Park Krajobrazowy
Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, konnych, nordic walking i konnych, łącznie z kilometrażem.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wda - część południowa
Mapa przedstawia szlak kajakowy rzeką Wdą od miejscowości Klanin do Świecia. Na mapie zaznaczono kilometraż rzeki oraz obiekty istotne dla kajakarza takie jak miejsca niebezpieczne, przeszkody na trasie spływu, pola biwakowe. Mapa jest zorientowana zgodnie z kierunkiem płynięcia.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mierzeja Helska
Turystyczna mapa Mierzei Helskiej i okolic z aktualnymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Mapa obejmuje swoim zasięgiem: Jastarnię, Władysławowo, Kuźnicę, Hel, Juratę, Jastrzębią Górę, Karwię, Chałupy, Juratę i okolice Pucka. Rok wydania 2016
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana
Mapa turystyczna "Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana" została opracowana we współpracy z pracownikami tegoż Parku, dzięki czemu stanowi dokładne i rzetelne źródło informacji na temat tego obszaru. Mapa Mierzei Wiślanej doskonale nadaje się do uprawiania zarówno turystyki pieszej, jak i rowerowej. Mapa swoim obszarem zamyka się na zachodzie przy Mikoszewie, na wschodzie zaś przy Fromborku.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Nadleśnictwo Brodnica
Nadleśnictwo Brodnica położone jest w województwie kujawsko-pomorskim, na obszarze Pojezierza Brodnickiego. W granicach nadleśnictwa utworzono dwa parki krajobrazowe: Brodnicki Park Krajobrazowy o pow. ok. 13 ha oraz Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy o pow. ok. 28 ha. Jest to bardzo malowniczy obszar, pokryty głównie sosnowymi lasami, a krajobraz urozmaicają liczne jeziora.