category-icon

Na przyczółku warecko - magnuszewskim.

60 km
32 m
Polska, mazowieckie, Dobieszyn, Głowaczów, Trzebień, Studzianki Pancerne, Magnuszew, Warka,
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2024-07-22
Polska, mazowieckie, Dobieszyn, Głowaczów, Trzebień, Studzianki Pancerne, Magnuszew, Warka,
category-icon
60 km
32 m
63 m
Łatwy
5.7/6
" Przyczółek warecko-magnuszewski – przyczółek na lewym brzegu Wisły utworzony na początku sierpnia 1944 roku przez jednostki radzieckiej 8 Gwardyjskiej Armii gen. Wasilija Czujkowa, należącej do 1 Frontu Białoruskiego marszałka Konstantego Rokossowskiego."

Start w Dobieszynie do którego dojechałem pociągiem KM.

Odwiedzone miejsca na trasie to głównie pamiątki po II WŚ z Września 1939 roku i późniejsze z okresu walk na przyczółku warecko - magnuszewskim. Po drodze jest też cmentarz wojenny z lat 1914 - 1915.

Po drodze są też pałac Zamojskich, Pomnik elektryfikacji wsi Lipa, kapliczki itp.

Drogi przeważnie asfaltowe i trochę gruntowych przez las, niektóre odcinki dość piaszczyste ale mało ich a te które były są krótkie. Pierwsze 20 km teren lekko pofałdowany, potem płasko. Stromy podjazd pod sam koniec do centrum Warki. Podjazd mozna ominąć kończąc wycieczkę na stacji KM "Warka Miasto. będzie o około 2 km. bliżej.

Pierwszy sklep w Głowaczowie, ale możliwe że wcześniej też są.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Puszcza Kozienicka
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Puszcza Kozienicka

Mapa turystyczna "Puszcza Kozienicka" przedstawia kompleks leśny w środkowej Polsce, położony na obszarze Równiny Kozienickiej, na granicy powiatów kozienickiego i radomskiego. Dzisiejsze jej granice wyznaczają: od północnego zachodu rzeka Radomka, od północnego wschodu dolina Wisły, a od południa droga Radom – Puławy. 

Pomimo szumnej nazwy, jest to bardzo rozczłonkowany, dość duży kompleks leśny, leżący pomiędzy Radomiem a Wisłą oraz kilka mniejszych obszarów leśnych, znajdujących się w okolicach Pionek i Zwolenia. Największe z nich to uroczyska Miodne i Policzna. Integralnie związana z Puszczą Kozienicką jest lewobrzeżna część doliny Wisły, od wysokości Puław do ujścia Radomki. Na jej obrzeżach znajdują się miasta Kozienice, Pionki i Zwoleń. Najcenniejsze fragmenty Puszczy objęte są ochroną w postaci rezerwatów i Kozienickiego Parku Krajobrazowego. 

Puszczę Kozienicką najlepiej zwiedzać na rowerze. Warto przy tym skorzystać z wytyczonych w terenie i zaznaczonych na mapie szlaków rowerowych. Jest to również atrakcyjne miejsce na spacery. 

Rok wydania: 2012

Miejscowości na trasie