category-icon

Nowa przeprawa - nowa trasa

113 km
50 m
Polska, dolnośląskie, Brzeg Dolny
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2013-11-03
Polska, dolnośląskie, Brzeg Dolny
category-icon
113 km
50 m
44 m
5.2/6
To już moje trzecie podejście do przejechania po nowym moście w Brzegu Dolnym. Dwie poprzednie próby miały miejsce jeszcze przed oddaniem mostu do użytku, ale nie powiodły się. Tym razem, już bez przeszkód, udało się. Wcześniej jeszcze tylko, chyba ostatnie pożegnanie z przeprawą promową. Mam do niej sentyment. Wiele razy z niej korzystałem. Pierwszy raz, chyba gdzieś pod koniec lat sześćdziesiątych, a trasa była bardzo podobna do tej dzisiejszej. Na pewno miała miejsce 1 maja, bo pamiętam pochód pierwszomajowy w Brzegu Dolnym. Drugim zdarzeniem z tej wycieczki (oprócz przeprawy promowej), to naprawa przebitej dętki, którą podjęliśmy z moim tatą. Miało to miejsce gdzieś obok małego mostku, nad rzeczką, w którejś wsi, na trasie do Środy Śląskiej. Pamiętam miejsce, ale dzisiaj, nie mogę do tych wspomnień, dopasować żadnego miejsca. Wjeżdżam na nowy most. Robi wrażenie, spora inwestycja. Długość przeprawy to 565m, a dwa najdłuższe przęsła mają po 140m. Ma to być w przyszłości fragment Aglomeracyjnej Obwodnicy Wrocławia, biegnąca od Oleśnicy, przez Trzebnicę, Oborniki Śl., Brzeg Dolny, Kąty Wrocławskie i dalej od południa i wschodu wokół Wrocławia. Nie wiem czy doczekam, ale ważny początek już jest. Dalej moja wycieczka wiedzie przez Szczepanów do Środy Śl. Po minięciu miasteczka, mój szlak wiedzie na południe. Po około dwóch kilometrach, skręcam w lewo, do wsi Chwalimierz. We wsi, za zabytkową bramą, wjeżdżam do dawnej posiadłości Georga von Kramsta. Brama wjazdowa, park, pałac i wieża lata świetności dawno mają za sobą. Zbudowane w stylu neorenesansowym, słynącego dawniej ze swojego przepychu i bogactwa, obecnie znajdują się w opłakanym stanie. Powrót do Wrocławia wybrałem polną drogą na wschód, i dalej przez Kryniczno, Rakoszyce, Radkowice i Lutynię.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-wschodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-wschodnia

Mapa Wrocławia i okolic na zachodzie sięga po centrum Wrocławia, na wschodzie do Brzegu, południowa granica określona jest przez Wiązów, północna przez Oleśnicę. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 17°04’ - 17°30’ długości geograficznej wschodniej oraz 50°49’-51°14’ szerokości geograficznej północnej. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera długości szlaków pieszych i rowerowych, nazwy ulic, rodzaje nawierzchni dróg, zabytki. Tak dokładnej mapy turystycznej tego obszaru jeszcze nie było!

Wzgórza Trzebnickie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wzgórza Trzebnickie

Mapa "Wzgórza Trzebnickie" obejmuje obszar od Wrocławia do Żmigrodu oraz od Brzegu Dolnego do Oleśnicy. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°41’ - 17°22’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°09’-51°26’ szerokości geograficznej północnej. Na mapie zaznaczono wszystkie informacje potrzebne turyście oraz każdej osobie poruszającej się wg tej mapy. W miejscowościach opisano nazwy ulic . Są tu przebiegi wszystkich szlaków pieszych, rowerowych, kajakowych, konnych, opisano na nich odległości - co pozwoli zaplanować wycieczkę. Miejsca szczególnie warte odwiedzenia zaznaczono żółta ramką. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic z cięciem co 5 m.

Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-zachodnia

Mapa Wrocławia i okolic na wschodzie sięga po centrum Wrocławia, na zachodzie do Środy Śląskiej, południowa granica określona jest przez wsie Słupice, Kełczyn, Oleszna, Radzików, północna przez Ligotę Piękną, Gosławice i Brodno. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°33’ - 17°01’ długości geograficznej wschodniej oraz 50°49’-51°14’ szerokości geograficznej północnej. Mapa obejmuje swym zasięgiem Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy, Ślężański Park Krajobrazowy oraz Zbiornik Mietkowski. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera długości szlaków pieszych i rowerowych, nazwy ulic, rodzaje nawierzchni dróg, zabytki. Tak dokładnej mapy turystycznej tego obszaru jeszcze nie było!

Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Dolnośląska Kraina Rowerowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolnośląska Kraina Rowerowa

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Szczególnie zostały uwypuklone drogi rowerowe istniejące, w budowie i planowane. Mapa zawiera atrakcje turystyczne, przyrodnicze i bazę noclegową. Dodatkowo zostały zaznaczone miejsca przyjazne rowerzystom. Część opisowa zilustrowana fotografiami, obejmuje obszar mapy w podziale na regiony, wybrane szlaki rowerowe oraz krótką charakterystykę miejsc przyjaznych rowerzystom.

 

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Miejscowości na trasie