category-icon

Orawa 15.08.2014

53 km
182 m
Bobrów
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2014-08-15
Bobrów
category-icon
53 km
182 m
176 m
Średni
1.8/6
ORAWA 15.08.2014

W dniu 15.08.2014 roku pojechałem samochodem do miejscowości Bobrov na Słowacji. Tam rozpoczęła się wyprawa rowerowa wokół Jeziora Orawskiego. Z Bobrova pojechałem piękną, widokową trasą w kierunku granicy z Polską. Po przejechaniu przez lasek po polskiej stronie wyjechałem w Winiarczykówce, a następnie piękną trasą jechałem do Jabłonki. Widoki jakie tam były to coś pięknego!!! Widać całe pasmo Tatr oraz masyw Babiej Góry i Pilska, Fatrę oraz malowniczą krainę Orawę z jeziorem. W Jabłonce skręciłem w kierunku Chyżnego, a na trasie były wspaniale widoki... Po prostu zapierają dech w piersiach!!! W Chyżnem na stacji paliw spotkałem turystów z Rosji, Czech, Włoch i skośnookich Azjatów!!! Przejechałem przez granicę polsko-słowacką i znów były piękne widoki!!! Zawitałem w miejscowości Trstena (Trzciana) i skierowałem się w stronę Jeziora Orawskiego i tamy w Ustiu nad Priehradou, gdzie okazało się, że tama jest w remoncie! Musiałem jechać wzdłuż rzeki Orawy do miejscowości Stefanov nad Oravou i wróciłem z drugiej strony tamy w Ustiu. Okazało się, że tama jest jednak dostępna dla pieszych... No ale nadłożyłem tylko 3 km, więc strat nie było. Jechałem malowniczym brzegiem Jeziora Orawskiego do Slanickiej Osady, gdzie miałem mały postój na podziwianie widoków. Potem jechałem do Namestova i szybko, pod górkę do Zubrohlavy, gdzie widziałem śnieg w Tatrach. Z Zubrohlavy pojechałem już do Bobrova. Tutaj miałem kończyć wyprawę, ale widoki sprawiły, że chciałem je ciągle oglądać i pojechałem nad granicę polsko-słowacką Bobrov/Winiarczykówka. Niestety rozpadało się i musiałem wracać do samochodu. Przejechana trasa to 75 km.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Magura Orawska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Magura Orawska

Mapa prezentuje region Magury Orawskiej na Słowacji, sięgający na północy do granicy z Polską. w tym miasta Namiestowo, Twardoszyn i okolice Jeziora Orawskiego. Na południe mapa sięga do linii miejscowości Podbiel, na zachód - kilkanaście kilometrów za Oravską Leśną.

Rok aktualizacji: 2016/2017

Wokół Babiej Góry
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wokół Babiej Góry

Mapa prezentuje okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej. Zasięg mapy wyznaczają: Sucha Beskidzka i Zembrzyce na północy, Tvrdosin (Twardoszyn) na południu, Jeleśnia na zachodzie, Jordanów i Czarny Dunajec na wschodzie. Babia Góra (1 725 m n.p.m.) od wieków przyciągała uwagę podróżników i badaczy, fascynowała pisarzy i poetów. Mówiło się, że na jej szczycie, nie bez powodu zwanym Diablakiem, miały swoją siedzibę złe moce. Prawdziwą osobliwością i niezwykłym przeżyciem dla turystów jest rozległa panorama z niepowtarzalnym widokiem na Tatry oraz wschód słońca podziwiany ze szczytu. U północnych podnóży Babiej Góry rozciąga się największa pod względem powierzchni wieś w Polsce – Zawoja. Jest to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa oraz idealna baza wypadowa w Pasmo Babiogórskie. Okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej jak i słowackiej, to atrakcyjne tereny na piesze i rowerowe wycieczki.
Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Całość uzupełniają fotografie.Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Beskid Żywiecki
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Żywiecki

Mapa Beskidu Żywieckiego, z Babiogórskim Parkiem Narodowym i najwyższym szczytem - Babią Górą (1725 m n.p.m.). Na mapie znajduje się część Beskidu Śląskiego - sięgając na zachodzie po miejscowości Istebna i Jaworzynka, czyli miejsce styku granic Polski, Słowacji i Czech. "Żywiecka" część mapy obejmuje cały Beskid Żywiecki: Suchą Beskidzką na północy, Worek Raczański na południu, Zwardoń na zachodzie oraz Jordanów i Rabkę-Zdrój na wschodzie. Beskid Żywiecki to najwyższe po Tatrach pasmo górskie w Polsce. Wyniosłe szczyty sąsiadują tu z dolinami, w których ulokowały się miejscowości z tradycyjną ludową zabudową, m.in.: Korbielów, Zawoja, Rajcza, Zwardoń. Beskid Żywiecki to idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej, ale także rowerowej. Przebiega tędy czerwony Główny Szlak Beskidzki. Występują tu również bardzo dobre warunki dla narciarzy z rozbudowaną infrastrukturą narciarską (Ośrodek Narciarski Pilsko, Mosorny Groń, Ośrodek Zwardoń Ski). Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Podhale
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Podhale

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart. Rok wydania 2022

Tatry Polskie i Słowackie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tatry Polskie i Słowackie

Mapa Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Compass swoim zasięgiem obejmuje obszar Tatr Wysokich, Bielskich i Zachodnich leżących po stronie zarówno polskiej jak i słowackiej. Mapa Tatr przedstawia atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne oraz wyciągi narciarskie.

Najpopularniejszym celem wędrówek turystów są Tatry Wysokie, których charakterystycznym elementem krajobrazu są: doliny U-kształtne, kotły, pokrywy morenowe, ostre i wąskie szczyty oraz grzbiety, zwane turniami. Szczyty Tatr Zachodnich są niższe i bardziej łagodne. Występują tu zjawiska krasowe, efektem czego są liczne jaskinie, wywierzyska, żłobki krasowe i leje krasowe. Znajduje się tutaj również wiele dróg wspinaczkowych dla taterników.

Mapa Tatr posiada cieniowanie, zastosowane w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Rok wydania: 2023

 

Zimą pod Tatrami
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Zimą pod Tatrami

Mapa Tatr polskich i słowackich wraz z kompleksową treścią dla uprawiających sporty zimowe. Naniesione są ośrodki narciarskie wraz z ich charakterystyką i z podziałem na rodzaj akceptowanych w nich biletów, trasy narciarskie skitourowe i biegowe, tory saneczkowe, atrakcje dla dzieci, baseny termalne. Na mapie znajdziemy także informację o tym, które obszary Tatr zamknięte są na zimę dla ruchu turystycznego.