category-icon

Pętla z Soblówki przez Krawców i Rycerzową.

42 km
10 h 44 min
1.9 km
Soblówka
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2016-04-13
Soblówka
category-icon
42 km
1855 m
1849 m
Trudny
10 h 44 min
6/6
W końcu zdecydowałem się na przejście niebieskiego szlaku granicznego z Krawcowa na Wielką Rycerzową. Szlak dość wymagający, z licznymi stromymi podejściami i zejściami.
Wycieczkę rozpoczynamy w Soblówce (duży parking), szlakiem żółtym w kierunku Glinki. Z Glinki dalej podążamy szlakiem żółtym do bacówki pod Krawcowym Wierchem. Na tym etapie czeka nas pierwsze ostrzejsze podejście drogą aż do końca domów, potem jest już całkiem przyjemnie. W bacówce możemy odpocząć po pierwszych trudach.
Z bacówki ruszamy przez halę do szlaku niebieskiego (słowacki graniczny). Tu zaczyna się nasza prawdziwa przygoda. Zejście do przełęczy Glinka jest jeszcze całkiem przyjemne, ale już od przełęczy mamy pierwsze ostrzejsze podejście. Szlak dalej idzie grzbietem aż do Jaworzyny, z której mamy pierwsze bardzo ostre zejście. Kolejne podejście długie i ostre wyprowadzi nas na szczyt Oszust, z którego mamy dojść karkołomne zejście. Po takiej rozrywce chce się już odpocząć, ale szlak prowadzi nas do ostatniej atrakcji: zejścia do przełęczy Przysłop. Gdy się do niej zbliżamy, wygląda, jakby się dochodziło do punktu widokowego. A potem jest krótkie ale bardzo ostre zejście. Z przełęczy możemy zejść z powrotem do Soblówki szlakiem zielonym. Idąc dalej niebieskim, wchodzimy dojść długim i stromym miejscami podejściem na Wielką Rycerzową.
Teraz to już tylko krótki spacer w dół do Bacówki na Rycerzowej, gdzie możemy odpocząć przed dalszym marszem .
Z Bacówki ruszamy szlakiem czerwonym przez Małą Rycerzową do Mładej Hory, tam znów wchodzimy na szlak niebieski, tym razem już polski. To nasz ostatni wysiłek na trasie. Z Mładej Hory jest zejście do Doliny Danielki i ostatnie podejście na przełęcz Kotarz. Teraz zostaje nam już tylko zejście do Soblówki.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Wielka Racza
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wielka Racza

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera wszystkie znakowane szlaki turystyczne piesze, rowerowe, ścieżki dydaktyczne wraz z kilometrażem. Obejmuje swym zasięgiem wycieczki ze Zwardonia i Rycerki Dolnej a również ośrodek narciarski Veľká Rača po stronie słowackiej.

Rok wydania: 2018

Magura Orawska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Magura Orawska

Mapa prezentuje region Magury Orawskiej na Słowacji, sięgający na północy do granicy z Polską. w tym miasta Namiestowo, Twardoszyn i okolice Jeziora Orawskiego. Na południe mapa sięga do linii miejscowości Podbiel, na zachód - kilkanaście kilometrów za Oravską Leśną.

Rok aktualizacji: 2016/2017

Beskid Śląski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i gęsto zaludnione. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Na odwrocie znajduje się obszerny informator krajoznawczo-turystyczny, zawierający podstawowe informacje o regionie. Opis wzbogacony jest kolorowymi zdjęciami. Dodatkowo znajdują się tu plany centrów miast: Bielsko-Biała, Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła. Mapa polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Beskidy Kysuckie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskidy Kysuckie

Mapa prezentuje fragment północno-zachodniej Słowacji na pograniczu z Czechami i z Polską. Beskid Kysucki to pasmo górskie w regionie Kysuce. Wraz z Beskidem Orawskim tworzą pasmo Beskidów Słowackich, są najwyższą częścią Gór Kisuckich, choć czasem spotyka się opinie, że osobnym rejonem górskim. Beskid Kysucki ciągnie się od przełęczy Zwardońskiej do granicy z Orawą na przełęczy Przysłop. Najwyższym szczytem pasma jest Wielka Racza (Veľká Rača). Na terenie gór znajduje się kilka rezerwatów przyrody, w tym wokół Wielkiej Raczy, a niemal całość pasma zajmuje obszar chronionego krajobrazu.

Rok aktualizacji: 2016/2017

Beskid Śląski i Beskid Żywiecki
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski i Beskid Żywiecki

Praktyczna mapa turystyczna Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego. Obejmuje swym zasięgiem tereny od Makowa Podhalańskiego na wschodzie po Skoczów na zachodzie oraz od Bielska-Białej na północy po czeskie i słowackie pogranicze na południu. Mapa zawiera aktualne informacje turystyczne i topograficzne tych terenów - siatkę szlaków turystycznych (długość odcinków, czasy przejścia, przewyższenia), infrastrukturę (noclegi, punkty gastronomiczne i inne), wszelkie atrakcje - wyciągi, zabytki, kąpieliska. Rok wydania: 2023

Beskid Żywiecki
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Żywiecki

Mapa Beskidu Żywieckiego, z Babiogórskim Parkiem Narodowym i najwyższym szczytem - Babią Górą (1725 m n.p.m.). Na mapie znajduje się część Beskidu Śląskiego - sięgając na zachodzie po miejscowości Istebna i Jaworzynka, czyli miejsce styku granic Polski, Słowacji i Czech. "Żywiecka" część mapy obejmuje cały Beskid Żywiecki: Suchą Beskidzką na północy, Worek Raczański na południu, Zwardoń na zachodzie oraz Jordanów i Rabkę-Zdrój na wschodzie. Beskid Żywiecki to najwyższe po Tatrach pasmo górskie w Polsce. Wyniosłe szczyty sąsiadują tu z dolinami, w których ulokowały się miejscowości z tradycyjną ludową zabudową, m.in.: Korbielów, Zawoja, Rajcza, Zwardoń. Beskid Żywiecki to idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej, ale także rowerowej. Przebiega tędy czerwony Główny Szlak Beskidzki. Występują tu również bardzo dobre warunki dla narciarzy z rozbudowaną infrastrukturą narciarską (Ośrodek Narciarski Pilsko, Mosorny Groń, Ośrodek Zwardoń Ski). Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Miejscowości na trasie