category-icon

Pierwsza moja setka ;)Spalski Park Krajobrazowy Łódź Inowłódz Łódź

138 km
182 m
Łódź Będków-Ujazd-Tomaszów- Spała- Inowłodz-Spała-Tomaszów Maz -Ujazd -Rokiciny Kolonia Kurowice -An

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2015-06-04
Łódź Będków-Ujazd-Tomaszów- Spała- Inowłodz-Spała-Tomaszów Maz -Ujazd -Rokiciny Kolonia Kurowice -An
category-icon
138 km
182 m
175 m
4.1/6
Czas wycieczki 11 godzin w tym 7 godz w siodle Kalorie spalone ok 7000 kcal Średnia prędkości ok 18,6 km/godz wartości przybliżone
Pośpiech nie wskazany jest gdy na zewnątrz panuje temp. ok 27 stopni w cieniu.Naszykowany aparat foto zostanie bowiem w domu,tak jak i bidon z ożywczą woda - jak wiadomo łódzka kranówka najlepsza:).Całe szczęście że zabrałem prowiant i plecak z bukłakiem wody oraz telefon który miał rejestrować trasę i teraz z braku laku,również zdjęcia.Założenie było proste Pierwsza w życiu setka w siodle.Już w Bedoniu okazało się że Endomondo działa jak chce i kiedy chce,nie zrażony tym drobnym incydentem ruszam dalej ścieżką rowerową,aby w Kurowicach napotkać końcówkę procesji .Sprawnie skręcam w lewo na 713 na Karpin i po kilkunastu metrach gnam na Kotliny.W Będkowie mijam ciekawy kościół średniowieczny ale nie ma czasu na zwiedzanie.Droga na Ujazd 13 km lekko pod górę Od Ujazdu do samego Tomaszowa Maz. ścieżka rowerowa, dodaję troche prędkości bowiem jest z górki:) Po 2 godz i 45 minutach jazdy Tomaszów omijam wpadając na drogę nr 48 gdzie po ok 3 km dostaję sie na kolejną ścieżkę dla rowerów która prowadzi mnie aż do samej sławnej Spały.Sama miejscowość choć urocza rozczarowuje mnie tłumami spacerowiczów i turystów.Po 20 minutach przy drewnianym kościółku w Spale jadę do miasteczka Inowłódz to 6 km z biegiem Pilicy W Teofilowie zatrzymuję się na parę spojrzeń na rzekę.Inowłódz i zamek Królewski częściowo zrekonstruowany częściowo odbudowany prezentuje sie okazale.Po posiłku i płynach :) Jadę na wzniesienie gdzie obok cmentarza znajduje sie kościołek Św Idziego. z XI wieku Widok z placu przed tą średniowieczną budowlą nie pozwala oderwać oczu Las po horyzont w dolinie Pilica rozlewa sie na mniejsze kanały ale, ale to już 18:40 czas wracać aby nie jechać w ciemnościach nocy.Szybko dostaje sie na drogę do Spały Tu po raz pierwszy odczuwam trudy wyprawy,Dojeżdżam do Tomaszowa i na chwilę odwiedzam centrum miasta aby po 15 minutach ruszyć w powrotną drogę.W Ujeździe mylę kierunki i wjeżdżam na 713 co zwiększa mój dystans do domu ale przygoda jest ważniejsza niż nogi z waty:)Po 22 jestem w domu Zmęczony bez wiedzy ile kilometrów udalo mi sie nakręcić bo w telefonie padła bateria.Dlatego też opis trasy jest tu a nie w endomondo- dlatego brakuje ważnych średnich czasów przejazdów jak i różnicy wysokości ale 139 km robi wrażenie Brawo ja!!:)

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich
Mapa przedstawia najbardziej interesującą pod względem rzeźby terenu północno-zachodnią część strefy krawędziowej Wzniesień Łódzkich. Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich położony jest na północny-wschód od Łodzi, pomiędzy Łodzią, Brzezinami i Strykowem. Najwyższy punktem na terenie PKWŁ jest tzw. wzgórze „Radary”, koło miejscowości Dąbrowa - leży na wysokości 284 m n.p.m. Wzgórza w południowej części parku opadają wyraźnymi stopniami w kierunku północnym, ku Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej. Dużymi walorami tego obszaru, oprócz rzeźby terenu, są lasy, doliny rzeczne, osobliwości przyrody (Las Janinowski – największy w centralnej Polsce las bukowy, Las Łagiewnicki – jeden z największych lasów miejskich w Europie) oraz krajobraz kulturowy. Sąsiedztwo dużej aglomeracji i gęsta sieć szlaków pieszych, rowerowych i konnych sprawia, że park ten cieszy się dużą popularnością wśród odwiedzających.
Zalew Sulejowski i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Zalew Sulejowski i okolice

Mapa przedstawia okolice jednego z największych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce. Zalew Sulejowski rozciąga się między Sulejowem a Smardzewicami z południowego-zachodu na północny-wschód. Dzięki większemu arkuszowi zasięg tego wydania mapy został znacznie powiększony, i wyznaczają go: Tomaszów Mazowiecki na północy, Piotrków Trybunalski na zachodzie, Sulejów na południu i Sławno na wschodzie. Mapa adresowana jest zarówno dla wodniaków korzystających z walorów Zalewu Sulejowskiego jak miłośników wypraw rowerowych i pieszych wędrówek dla mieszkańców Tomaszowa Maz., Piotrkowa Trybunalskiego i pozostałych okolicznych miejscowości.
Zalew stwarza znakomite warunki do uprawiania sportów i wszelkiej rekreacji wodnej.
Jego atutem jest naturalna i urozmaicona, porośnięta w większości borami sosnowymi linia brzegowa, na której występują liczne plaże. Atrakcyjne środowisko naturalne w połączeniu z dobrym zagospodarowaniem turystycznym gwarantują udany wypoczynek nad wodą.
Na odwrocie mapy znajduje się informator krajoznawczy, wędkarski i żeglarski.

Rok wydania: 2021

Dolina środkowej Pilicy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina środkowej Pilicy

Mapa obejmuje środkowy odcinek rzeki od Szczekocin do Nowego-Miasta nad Pilicą. Pilica to lewy dopływ Wisły o dł. 325 km, płynący z Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i wpadający do Wisły koło Góry Kalwarii pod Warszawą. Zasięg mapy wyznaczają: Rokiciny-Kolonia na północy, Piotrków-Trybunalski na zachodzie, Szczekociny na południu i Nowe-Miasto, Drzewica, Małogoszcz na wschodzie. Obszar mapy obejmuje Jezioro Sulejowskie, parki krajobrazowe: Sulejowski, Spalski i Przedborski oraz miasta: Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Sulejów, Przedbórz, Włoszczowa, Koniecpol. Pilica idealnie nadaje się do uprawiania turystyki kajakowej. Rzeka na tym odcinku jest płaska, w znacznym stopniu pokryta lasami, malowniczo meandruje tworząc liczne wysepki, łachy i ławice piasku. Koryto Pilicy ma tu szerokość 100-150 m i łączy się z licznymi starorzeczami. W rejonie Przedborza rzeka opływa zachodnie krańce Pasma Przedborsko-Małogoskiego, a głębokość doliny sięga nawet do 50 m. Pod Smardzewicami wody środkowej Pilicy spiętrza zapora ziemna, tworząc Zalew Sulejowski. Dolinie Pilicy towarzyszą lasy, których największe kompleksy występują w okolicach Przedborza (Przedborski Park Krajobrazowy), w widłach Pilicy i Luciąży oraz w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego (dawna Puszcza Pilicka). Na mapie zaznaczony został szlak kajakowy Pilicy oraz jej dopływów wraz z punktami odległościowymi. Mapa polecana jest także do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i konnej oraz osobom zmotoryzowanym. Rok wydania: 2022

Województwo Łódzkie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Łódzkie

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości warte odwiedzenia.

Miejscowości na trasie