category-icon

Pożegnanie lata na Trójstyku

403 km
0 m
Zittau

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2019-09-22
Zittau
category-icon
403 km
0 m
0 m
Średni
3.8/6
Pożegnanie lata w czesko/niemiecko/polskim klimacie.

Odwiedzone miejsca: Trójstyk Polsko/Czesko/Niemiecki
Pałace: W Chocianowie, we Włosieniu (ruina), w Radomierzycach.
Zamki w Hainewaldzie, Brama Pravčicka, Wieża widokowa Růženka, oraz Gród Średniowieczny w Brzeźniku.

Skala trudności 6/10

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Góry Żytawskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Żytawskie

Mapa Gór Żytawskich obejmuje bardzo ciekawy obszar położony na styku Niemiec, Czech i Polski. Na mapie przedstawiono aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych.

Saksońska Szwajcaria - część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Saksońska Szwajcaria - część zachodnia

Mapa obejmuje zachodnią część Saksońskiej Szwajcarii w Niemczech. Na mapie zaznaczono kurorty i miasteczka oraz atrakcje turystyczne regionu niemieckich Gór Połabskich, ponadto jest tu: Bastei, Twierdza Königstein, Hohnstein z zamkiem, formy skalne Schrammsteine. Zawiera szlaki piesze i rowerowe oraz wszystkie informacje potrzebne turyście. Mapa opisana na siatce WGS 84, zgodna z polskimi systemami nawigacyjnymi.

Góry Łużyckie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Łużyckie
Góry Łużyckie – pasmo górskie w Sudetach, leżące na zachód od Gór Izerskich, na pograniczu czesko-niemieckim, między Ústí nad Labem, Żytawą a Libercem. Przez grzbiet Gór Łużyckich przebiega dział wodny oddzielający zlewisko Morza Bałtyckiego i Północnego. W centralnej części gór znajduje się kilka niewielkich jezior oraz kilka sztucznych zbiorników wodnych. Region pokrywają bogate lasy bukowo-jodłowe, ubogie buczyny, dąbrów podgórskie. W dolinach potoków występują lasy łęgowe jesionowo-olchowe. Obecnie duże połacie gór porastają wtórnie wprowadzone przez człowieka bory świerkowe. Już od XIII wieku w Górach Łużyckich rozwijało się szklarstwo, natomiast od XV wieku rozwijało się górnictwo i hutnictwo, które z przerwami funkcjonowało do 1911 r.
Czeska Szwajcaria, okolice Šluknova
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czeska Szwajcaria, okolice Šluknova
PN Czeska Szwajcaria położony jest w północnych Czechach, między miejscowościami Hřensko na zachodzie a Chřibská na wschodzie, na południu graniczy z Obszarem chronionego krajobrazu Łabskie Piaskowce, a od północy graniczy z Szwajcarią Saksońską położoną po północnej stronie granicy czesko-niemieckiej. Występują tu unikatowe piaskowcowe skalne miasta, stworzone przez zagęszczenie ciekawych formacji, jak: bramy, pionowe ściany, baszty, iglice, wąwozy, szczeliny, parowy, i wąskie tarasy skalne. Chociaż obszar kojarzy się z górami, znajduje się tutaj najniżej położony teren w Czechach w miejscowości Hřensko, leżącej na wysokości 115 m n.p.m. Cały teren Parku Narodowego Czeska Szwajcaria, pod względem zajmowanego obszaru oraz minimalnego zaludnienia, jest unikalnym regionem na skalę Europejską. Symbolem Czeskiej Szwajcarii jest największa w Europie naturalna skalna brama – Brama Pravčicka.
Dolina Bobru
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Bobru

Mapa Doliny Bobru, zaktualizowana w ternie. Obejmuje obszar od Jeleniej Góry na południu do Bolesławca na północy. Na mapie Doliny zaznaczono szlaki turystyczne piesze i rowerowe oraz najważniejsze atrakcje turystyczne. Rok wydania 2021

Góry Izerskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Izerskie
Mapa obejmuje czeską część Góry Izerskich, malowniczego pasma Sudetów rozciągającego się na styku granic Polski, Czech i Niemiec. Region znany jest jako ważny ośrodek sportów zimowych - w tym narciarstwa biegowego. Na Polanie Jakuszyckiej odbywa się m.in. Bieg Piastów, a po czeskiej stronie tzw. Jizerská padesátka – bieg na nartach na odcinku 50 km. Po czeskiej stronie funkcjonuje także popularne centrum narciarstwa zjazdowego w Bedřichovie.