category-icon

Ruciański Las

3.3 km
1 h 22 min
32 m
Ruciane-Nida

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2023-09-04
Ruciane-Nida
category-icon
3.3 km
32 m
37 m
Łatwy
1 h 22 min
5/6
Ścieżka dydaktyczna Nadleśnictwa Maskulińskiego nazwana "Ruciański Las. Szlakiem starych dębów". Trasa w pełnej wersji mierzy 3,4 km i pozwala podziwiać jezioro Guzianka Wielka z panoramą portu w Rucianem-Nidzie, las ze starymi drzewami i pomnikami przyrody oraz jeziorko Gaik. Trasa wyposażona w tablice edukacyjne. Prowadzi w większości po terenie osłoniętym przed słońcem.

Trasa bierze swój początek na małym parkingu na przeciw zabytkowej Wyłuszczarni Nasion w Rucianem-Nidzie. Znajdziesz tutaj tablicę obrazującą przebieg ścieżki oraz dwie inne, z których dowiesz się o ciekawostkach dotyczących lasów i ich drzew. Stąd wkroczysz w las, gdzie miniesz jeden ze starych dębów będących pomnikiem przyrody oraz otaczające tereny podmokłe. Dalej trasa poprowadzi cię głębiej w las, na koniec półwyspu, skąd podziwiać będziesz widok jeziora Guzianka Wielka. W trakcie spaceru zapoznasz się także z 10 innymi tablicami informacyjnymi. Po wyjściu z lasu przejdziesz przez piękną łąkę oraz parking koło Leśniczówki Dębowo, a kontynuując spacer chodnikiem, dotrzesz do punktu, w których rozpocząłeś spacer.

Jeśli masz ochotę na krótszy spacer, wybierz się na przechadzkę po skróconej wersji ścieżki, którą znajdziesz na Traseo pod nazwą Ruciański Las na skróty.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Wielkie Jeziora Mazurskie cz. PŁD
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wielkie Jeziora Mazurskie cz. PŁD

Przedstawia południową część krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Zasięg mapy ograniczony jest miesjcowościami Mrągowo na północy, Orzysz na wschodzie, Karwica i Świętajno na południu oraz Piasutno i Borowe na zachodzie. Mapa posiada informacje przydatne dla żeglarzy, zawiera szczegółowe informacje dotyczące przystani wraz z ich infrastrukturą, miejsca czarterów, oraz specjalne oznakowania na jeziorach a także ich batymetrię. Na mapie naniesiono również szlaki piesze, rowerowe, konne, kajakowe i ścieżki dydaktyczne, formy ochrony przyrody, bazę noclegową i gastronomiczną, najważniejsze atrakcje turystyczne.

Mazury - Szlak Krutyni
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mazury - Szlak Krutyni

Mapa "Mazury Szlak Krutyni" obejmuje środkową część Pojezierza Mazurskiego, w tym część Pojezierza Mrągowskiego, Jezioro Śniardwy, rzekę Krutynię. Jej granicami na wschodzie jest miasto Orzysz, na zachodzie Sorkwity, na południu Świętajno, zaś od północy Mrągowo. 

Olbrzymia różnorodność mazurskich krajobrazów, dzika przyroda i uważany za najpiękniejszy w Polsce szlak kajakowy sprawiają, że jest to wyjątkowo atrakcyjny turystycznie region. 

Publikacja zawiera bogaty informator turystyczny, a w nim opisany szlak kajakowy Krutyni, najciekawsze atrakcje regionu, ciekawostki przyrodnicze oraz praktyczne plany Mikołajek, Mrągowa i Rucianego-Nidy.

Wielkie Jeziora Mazurskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wielkie Jeziora Mazurskie

Mapa Wielkie Jeziora Mazurskie przedstawia środkową część Pojezierza Mazurskiego, obszar zamknięty przez Węgorzewo na północy, Ruciane-Nida na południu, Orzysz na wschodzie i Mikołajki na zachodzie. Na mapie znajdują się szlaki piesze, rowerowe, kajakowe i żeglarskie, batymetria jezior oraz atrakcje turystyczne. Na mapie znajdują się największe jeziora mazurskie m.in. Śniardwy, Mamry, Niegocin, Orzysz. Rok wydania 2023 Mapa żeglarska, zawiera też naniesiony szlak rowerowy Mauzrska Pętla Rowerowa. 

 

Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych

Mapa samochodowo-krajoznawcza, przedstawia obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska na północy, Elbląg na zachodzie, Ostrołęka na południu i Grajewo na wschodzie. Warmia i Mazury to region o niezwykłej różnorodności przyrodniczej, unikalnym ukształtowaniu terenu i dużym nagromadzeniem zabytków historycznych. Niniejsze wydawnictwo to ogólna mapa poglądowa rozległego obszaru, jakim są Warmia i Mazury. Dedykowana jest zwłaszcza turystom zmotoryzowanym. Przedstawiono na niej aktualną sieć dróg, wybraną bazę noclegową oraz propozycje najciekawszych atrakcji regionu. Wśród nich znajdują się: zamki, pałace, kościoły, muzea, zabytki techniki, obiekty militarne, cuda przyrody, wyróżniające się miejsca widokowe i panoramy. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Miejscowości na trasie