category-icon

Śluzy na Kanale Gliwickim.

138 km
13 h 15 min
618 m
Rybnik

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2015-04-15
Rybnik
category-icon
138 km
618 m
657 m
13 h 15 min
5.3/6
Celem wyjazd było zwiedzenie wszystkich śluz na Kanale Gliwickim i w śluzy w Koźlu oraz co ciekawsze obiekty znajdujące się na trasie przejazdu. Począwszy od odsłoniętych bunkrów w Pilchowicach, kaplicy słupowej św. Urbana w Ostropie, śluza w Łabędach, śluza Dzierżno, most nad Kanale Gliwickim, jezioro i pałac w Pławniowicach, śluza Rudziniec, kościół w Niezdrowicach, śluza Sławęcice, schron przeciw lotniczy pomiędzy Sławięcicami a Blachownią, ciekawy i czemu służył ten obiekt? - zdj. IMG_266336, następny most na kanale, kościół św. Piusa X w Blachowni Śl, śluza Nowa Wieś, przepust syfonowy pod kanałem dla rzeki Kłodnicy, śluza Kłodnica, teren nieczynnej stacji Kędzierzyn-Koźle Port i wieża ciśnień, zabytkowa Baszta Montalamberta, budynek forteczny półokrągły na Wyspie, śluza Koźle, muzeum TZK w Baszcie gdzie zrobiłem kilkanaście zdjęć za zgodą pani oprowadzającej po muzeum. Po zwiedzeniu muzeum powrót do domu przez nowo wybudowany most pomiędzy Ciskiem a Bierawą nad Odrą, zdjęcie zbiorników na wodę przy pasie startowym zbudowanym przez leśników dla samolotów gaszących pożar w 1992r w Kuźni Raciborskiej i ostatnie zdjęcie na Zamkowej Górze w lesie rudzkim. Pogoda dopisała chociaż w okolicy śluzy Łabędy padał deszcz ale krótko, wiatr też specjalnie nie przeszkadzał. Wyjazd udany pomimo kłopotu z smartfonem i GPS-em, stąd widoczne nawroty na trasie, cała trasa wg wskazań licznika rowerowego to 142.92 km.Więcej: https://www.janham.cba.pl/index.php/wyjazdy/rok-2015/kwiecien-2015

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Gliwice i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gliwice i okolice
Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.
Powiat raciborski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat raciborski

Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem.

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Metropolia Silesia i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Metropolia Silesia i okolice
Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki architektury, techniki i przyrody; aktualną infrastrukturę komunikacyjną i turystyczną; szlaki: piesze PTTK, rowerowe, dydaktyczne i spacerowe; oraz wiele innych ciekawych informacji, np. przebieg granic państwowych z 1914 i 1939 roku. Zasięg mapy wyznaczają: Tarnowskie Góry na północy, Tychy na południu, Gliwice na zachodzie i Jaworzno na wschodzie.
Góra Świętej Anny
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góra Świętej Anny

Obszar naniesiony na mapę Góry Świętej Anny przedstawia dużo większy obszar niż jej tytuł, ograniczona jest miejscowościami: Strzeleczki, Walce, Kędzierzyn-Koźle, Toszek i Opole. Na mapie zaznaczono: szlaki piesze oraz rowerowe (mają podane długości). Są tu również szlaki konne i kajakowe. Dzięki informacjom zawartym na mapie planowanie wycieczki z jakiejkolwiek formy turystyki staje się proste.

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Miejscowości na trasie