category-icon

Środa Śląska - Lubin

61 km
449959 h 42 min
33 m
Lubin Środa Śląska
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2021-05-01
Lubin Środa Śląska
category-icon
61 km
33 m
69 m
Średni
449959 h 42 min
2.3/6
Rozpoczynamy przy dworcu kolejowym Środa Śląska. Stacja ta w rzeczywistości mieści się w Szczepanowie. Przejeżdżamy przez Szczepanów z południa na północ. Przy pólnocnym krańcu wsi kierujemy się w lewo (na zachód). Na końcu wsi znajdujemy żółty szlak rowerowy który biegnie przez pola i lasy na północ. Docieramy do szosy, gdzie kierujemy się na zachód (w lewo). Dojeżdżamy szosą do Brodna i następnie do Rzeczycy. Tutaj kierujemy się do Odry. Wskakujemy na wał przeciwpowodziowy i jedziemy w lewo (na zachód) niebieskim szlakiem rowerowym (szlak Odry lewobrzeżny). Jedziemy po niezbyt wyraźnie wytyczonej ścieżce trawiastej. Dojeżdżamy do Malczyc przy cerkwi prawosłąwnej. Przecinamy Malczyce ze wschodu na zachód. Za tym miasteczkiem zjeżdżamy z szosy w prawo (na północ) i jedziemy drogą po kocich łbach. Droga zmienia kierunek na zachodni. W ten sposób docieramy do mostu nad Odrą koło Lubiąża. Nadal jedziemy po kocich łbach poprzez las łęgowy. Droga powoli skręca na północny-zachód. Przy krańcu lasu droga skręca w lewo (na zachód). Przed Kwiatkowicami zjeżdżamy na wał przeciwpowodziowy w prawo (na północny-zachód). Objeżdżamy w ten sposób Kwiatkowice świetną drogą szutrową położoną na wale i docieramy w ten sposób do Prochowic. Objeżdżamy to miasto od północnego-wschodu. Dojeżdżamy do szosy biegnącej do Lubina (w prawo - na północ). Opuszczamy Prochowice i jedziemy poprzez Lisowice. Przy krańcu północnym Lisowic skręcamy w prawo i zaraz w lewo (w pola) (na północny-wschód). W przyszłości będzie biec po byłym torowisku asfaltowy szlak rowerowy. Polami dojeżdżamy do lasu. Tutaj trafiamy na bardzo dobrą drogę szutrową (pożarową). Podążamy na północ do Wielowsi. W tej wsi skręcamy w lewo (na zachód) w kierunku Miłosnej i po około jednym kilometrze skręcamy w prawo (na północ) na asfaltowy szlak rowerowy po byłym torowisku. Przejeżdżamy przez Parszowice i jesteśmy w Sitnie. Zjeżdżamy w lewo na (na zachód) i na szosie w prawo (na północ) wnet znajdując drogę pomiędzy domostwami, którą pędzimy do Niemstowa. W Niemstowie docieramy do głównej szosy, by po kilkuset metrach zjechać z niej w prawo w kierunku Czerńca. Przez pola i laski rowerujemy do mostka nad Zimnicą, W Czerńcu skręt w lewo (na zachód). Gdy główna droga ostro skręca w prawo (na północ) my nadal jedziemy na wprost. Zjeżdżamy z asfaltu i polami i lasami jedziemy do Kłopotowa. Tutaj za boiskiem skręt w prawo na szosę i przy wysypisku śmieci skręcamy w lewo jadąc do Miroszowic. Przejazd przez wieś do drogi dwupasmowej i jesteśmy w Lubinie. Środa Śląska - Szczepanów - Brodno - Rzeczyca - Malczyce - most koło Lubiąża - Kwiatkowice - Prochowice - Lisowice - Wielowieś - Parszowice - Sitno - Niemstów - Czerniec - Kłopotów - Miroszowice - Lubin.
lubinskietrasyrowerowe.pl

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-zachodnia

Mapa Wrocławia i okolic na wschodzie sięga po centrum Wrocławia, na zachodzie do Środy Śląskiej, południowa granica określona jest przez wsie Słupice, Kełczyn, Oleszna, Radzików, północna przez Ligotę Piękną, Gosławice i Brodno. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°33’ - 17°01’ długości geograficznej wschodniej oraz 50°49’-51°14’ szerokości geograficznej północnej. Mapa obejmuje swym zasięgiem Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy, Ślężański Park Krajobrazowy oraz Zbiornik Mietkowski. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera długości szlaków pieszych i rowerowych, nazwy ulic, rodzaje nawierzchni dróg, zabytki. Tak dokładnej mapy turystycznej tego obszaru jeszcze nie było!

Dolina Baryczy. Część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy. Część zachodnia

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne podając ich długość. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera atrakcje przyrodnicze i bazę noclegową oraz ciekawostka - gniazda bocianie.

Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Dolnośląska Kraina Rowerowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolnośląska Kraina Rowerowa

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Szczególnie zostały uwypuklone drogi rowerowe istniejące, w budowie i planowane. Mapa zawiera atrakcje turystyczne, przyrodnicze i bazę noclegową. Dodatkowo zostały zaznaczone miejsca przyjazne rowerzystom. Część opisowa zilustrowana fotografiami, obejmuje obszar mapy w podziale na regiony, wybrane szlaki rowerowe oraz krótką charakterystykę miejsc przyjaznych rowerzystom.

 

Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika turystycznego i górskiego – Waldemar Brygier (naszesudety.pl). Wśród polecanych atrakcji: zamki, pałace, muzea, skanseny, kopalnie, twierdze, osobliwości przyrody, uzdrowiska i wiele innych. Zapraszamy do lektury! Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2019