category-icon

Szlak Bema - Libertów, Gaj, Mogilany, Buków i Skawina

30 km
2 h 48 min
451 m
Polska, małopolskie, Kraków

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2011-06-19
Polska, małopolskie, Kraków
category-icon
30 km
451 m
457 m
Średni
2 h 48 min
3.9/6
Pogoda była nie za fajna więc trzeba było się wybrać gdzieś lokalnie - padło na kawałek Szlaku Bema (zielony szlak). Start z Polany Żywieckiej, Zawiła, przed Szpitalem Babińskiego w Spacerową i tu mega dziurawą drogą do A4, potem głownie pod górę w stronę Libertowa, tam się zagapiłem i zjechałem prawie do Zakopinaki. Trzeba było się wycofać i znowu zjazd do Zakopianki, gdzie trzeba odstać swoje na przejściu dla pieszych.

Jak już się uda przejść to zaczyna się dosyć stromy podjazd w stronę Gaju. Jadąc w stronę Mogilan dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą Zadziele - szlak wiedzie prosto ale jest absolutnie nie przejezdny. Kawałek dalej kończy się asfalt i wpierw jest wysoka trawa, potem pokrzywy na 1,5m wysokie a potem szlak się już totalnie gubi i trzeba się przedzierać przez młody lasek. Jak już się dotrze do szutrowej drogi to ma się absolutnie dosyć, więc zalecam objazd!!

Dojeżdżamy do Zakopianki, szlak skręca w lewo ale trzeba przejechać kładką nad drogą, bo szlak kończy się na barierce :)

Tutaj odbiłem w czarny szlak i skuszony punktem widokowym pojechałem prosto asfaltem. Było warto bo jest piękny w kierunku północnym od Skawiny aż do Łęgu, a na południe na całe Beskidy. W ładne dni pewnie widać też Tatry.

Nie chciałem ryzykować kolejnego przedzierania się przez krzaczory więc olałem niebieski szlak o pojechałem dalej asfaltem, w nagrodę dostałem piękny kilkukilometrowy zjazd do Skawiny, prędkość miejscami ok 60km/h :)

W Skawinie przebiłem się przez osiedle Ogrody do ulicy Korabnickiej i pojechałem do zielonego szlaku, którym wróciłem do domu.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Kraków - plan miasta
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kraków - plan miasta

Najnowszy Plan Krakowa, obejmuje cały Kraków w granicach administracyjnych wraz z obrzeżami oraz część Wieliczki, Skawiny, Zabierzowa. Aktualny, uzupełniony plan miasta Krakowa przedstawiono w skali 1:20 000.
Plan prezentuje aktualną sieć komunikacji publicznej oraz spis wszystkich ulic. Na mapie zaznaczono sieć tras rowerowych. Rok wydania 2022

Okolice Krakowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice Krakowa

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na zachodzie, Sułoszową na północy oraz Myślenice na południu. Rok wydania: 2022

Małopolska na rowerze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Małopolska na rowerze
Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych:
- z projektu VeloMałopolska;
- Szlak wokół Tatr (część polska);
- inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki). 
Wiślana Trasa Rowerowa, VeloDunajec, VeloNatura oraz VeloMetropolis są w znacznej części gotowe. Pozostałe trasy: VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa są na etapie planowania lub budowy. Przebieg każdej ze wspomnianych tras został na mapie wyeksponowany i oznaczony odpowiednią tabliczką. Dodatkowo trasy zostały podzielone ze względu na rodzaj nawierzchni.
Tym sposobem rozróżniono:
- drogi asfaltowe dla rowerów, odseparowane od ruchu samochodowego;
- drogi szutrowe, ścieżki;
- drogi asfaltowe publiczne, przebieg w ruchu ogólnym (w większości są to odcinki o uspokojonym lub niewielkim ruchu samochodowym).
W przypadku, gdy przejazd danym odcinkiem jest niemożliwy (np. ze względu na budowę mostu) podano propozycje objazdów, a także łączenia tras. Oprócz klasycznej treści turystycznej na mapie zaznaczono także: miejsca obsługi rowerzystów (MOR-y), promy, miejsca z pracami budowlanymi, strome podjazdy i ostre zjazdy, miejsca niebezpieczne, drogi o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego. Jest również kilometraż prezentowanych tras. Poza trasami Velo Małopolska na mapie pokazano wszystkie szlaki rowerowe (głównie gminne, w znacznej części terenowe). Specjalna grafika pozwoliła na wyeksponowanie tras i szlaków rowerowych. "Małopolska na rowerze" to mapa/niezbędnik - obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich rowerzystów o zacięciu turystycznym, szczególnie tych nastawionych na przejazdy długodystansowe na rowerach trekkingowych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Miejscowości na trasie