Dzień dobry
Wśród wielu myśli, które buszują po mojej głowie pojawiła się taka: „ życie jest jak gotowanie”.
Słabe, pomyślałem. Po chwili jednak doszedłem do wniosku, że wcale nie.
Pierwsze skojarzenie - „nie wszyscy potrafią, lubią i chcą gotować”.
Dalej już popłynęło.
„Zamiłowanie do gotowania niektórzy wynoszą z domu i mają szczęście korzystać ze sprawdzonych przepisów swoich babć i mam”;
kolejna myśl - „można nauczyć się gotować korzystając z przepisów innych ludzi , którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami”.
Można po prostu zjeść, aby przeżyć – oczywiście - ale można też z jedzenia czerpać przyjemność. Dlatego chciałem podzielić się przepisem na rzecz, która wprawdzie nie jest konieczna, ale na którą się czeka i często zapada ona w pamięć.
Deser przepis
Składniki
-pomysł
-rower
-przyjaciele; najlepiej tacy o dobrych sercach, szorstkich dłoniach i twarzach, na których czas odcisnął swój znak
-dobry nastrój i pogoda ducha
-muzyka
Bierzemy pomysł, na przykład taki zasłyszany w czasie koleżeńskich rozmów i doprawiamy go szczyptą fantazji. Dokładamy do tego przyjaciół, którzy świetnie komponują się z fantazją, zwłaszcza tą ułańską.
Tak właśnie rozpoczęliśmy przygodę z Rowerowym Szlakiem Odry.
Rower pozwala przyjemnie przemieszczać się, mieć bardzo bliski kontakt z otoczeniem i ludźmi. W miejscowości Bohumin w Czechach zagadał do nas młody chłopak, którego zaciekawiły nasze koszulki z pomarańczowej trasy Kultu. Okazało się, że zna nasze rodzinne miasto, Częstochowę. Co więcej, słyszał nie tylko o Jasnej Górze, lecz i teatrze Adama Mickiewicza oraz zabytkowej zapałczarni.
Szlak Odry to głównie lokalne drogi asfaltowe, polne ścieżki porośnięte trawą oraz szutrowe dukty. Rzekę zobaczymy przede wszystkim z mostów oraz Bulwarów Nadodrzańskich w Raciborzu. Trasa nie prowadzi po wałach przeciwpowodziowych poza odcinkiem Roszków-Krzyżanowice. Większość terenów to malownicze pola, porośnięte zbożami i kukurydzą. Po drodze przejeżdżamy przez miasta co pozwala bez większych trudności znaleźć miejsca noclegowe oraz zjeść obiad.
W drogę.
Komentarze
NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
{Galileos} Biskupia Kopa
Mapa Biskupiej Kopy i obszaru całych Gór Opawskich, zarówno po stronie polskiej jak i czeskiej. Na mapie jest Góra parkowa, Biskupia Kopa, Góra Poprzeczna oraz obszar wokół Dzikowca. Mapa posiada aktualny przebieg tras turystycznych pieszych z długościami i czasami przejść. Naniesiono tu również ścieżki rowerowe i ścieżki przyrodnicze.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Opole
Plan miasta Opola w nowych granicach administracyjnych. Na planie umieszczono całą infrastrukturę miejską (urzędy, szkoły, teatry, kina) i turystyczną (szlaki, zabytki). Rok wydania: 2020
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Opawskie
Mapa obejmuje obszar Gór Opawskich zarówno po stronie polskiej jak i czeskiej. Na mapie zaznaczono takie szczyty jak: Góra parkowa, Biskupia Kopa, Góra poprzeczna oraz obszar wokół Dzikowca. Zawiera aktualny przebieg tras turystycznych pieszych z długościami i czasami przejść oraz tras rowerowych i ścieżki przyrodnicze. Zaznaczono powstałe w ostatnich latach wiatrołomy. Miejsca atrakcyjne oznaczono kolorem żółtym. Rok wydania: 2022
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gromnik i Wzgórza Strzelińskie
Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach oraz szlaki turystyczne wraz z kilometrażem.
Rok wydania: 2018
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Złote - szczegółowa
Szczegółowa mapa turystyczna Gór Złotych z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera wszystkie znakowane szlaki turystyczne piesze, rowerowe, ścieżki dydaktyczne wraz z kilometrażem. Obejmuje swym zasięgiem pasmo Gór Złotych oraz takie miejscowości jak Paczków, Javornik, Złoty Stok, Lądek Zdrój, Stronie Śląskie.
Rok wydania: 2018
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Masyw Śnieżnika. Góry Bialskie. Králický Sněžník
Mapa Masywu Śnieżnika przedstawia jedno z wyższych w Sudetach pasm górskich, które zamyka od południa Kotlinę Kłodzką. Zaliczamy je do Sudetów Wschodnich. Zasięg mapy wyznaczają: Bystrzyca Kłodzka na północnym-zachodzie, Międzylesie na południowym-zachodzie oraz Jindrichov na południowym-wschodzie. Obszar mapy obejmuje: Masyw Śnieżnika z najwyższym szczytem Śnieżnikiem (1426 m n.p.m.), Góry Bialskie, Kralicky Sneznik, częściowo także Rychlebske hory i Góry Złote oraz miasto Stronie Śląskie. Duże zróżnicowanie krajobrazowe, doskonałe zagospodarowanie turystyczne podszczytowego rejonu Śnieżnika z jednej strony i „dzikość” Gór Bialskich z drugiej – to najlepsze atuty tego obszaru. Pobyt w tym regionie z pewnością miło wspominać będą nie tylko turyści piesi, ale także miłośnicy narciarstwa, jazdy rowerowej i konnej, wspinacze skałkowi oraz wędkarze. Rok wydania 2023