category-icon

Szlak Tysiąclecia - zielony cz. III Tąpkowice - Siewierz.

23 km
4 h 37 min
372 m
Polska, śląskie

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2022-03-11
Polska, śląskie
category-icon
23 km
372 m
393 m
4 h 37 min
3.9/6
Trzecią część szlaku Tysiąclecia przyszło mi przejść w piękny marcowy dzionek. Dystans się troszkę zwiększył ale szlak dalej nie sprawia trudności, może z wyjątkiem odcinka przez las przed Toporowicami , gdzie ścieżki prawie niema i szlak też mi się zgubił.
Z Tąpkowic idziemy ciągle lekko pod górkę do Sączowa mając ładne widoczki i dalej w górę do autostrady gdzie możemy podziwiać lotnisko w Pyrzowicach. Dalej za autostradom idziemy dość ciekawymi odcinkami leśnymi i przechodzimy przez wzgórze Łubianki. Tu też są ładne widoczki . Dalej już na koniec obchodzimy brzegiem zalew w Przeczycach , dochodzimy do DK 91 i nią idziemy do Kuźnicy i dalej bokiem wchodzimy do Siewierza.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Metropolia Silesia i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Metropolia Silesia i okolice
Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki architektury, techniki i przyrody; aktualną infrastrukturę komunikacyjną i turystyczną; szlaki: piesze PTTK, rowerowe, dydaktyczne i spacerowe; oraz wiele innych ciekawych informacji, np. przebieg granic państwowych z 1914 i 1939 roku. Zasięg mapy wyznaczają: Tarnowskie Góry na północy, Tychy na południu, Gliwice na zachodzie i Jaworzno na wschodzie.
Jura Krakowsko-Częstochowska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Jura Krakowsko-Częstochowska

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy i niepowtarzalny region w naszym kraju. Może poszczycić się ogromną liczbą różnorodnych skał i ostańców, oplecionych siecią dróg wspinaczkowych. Jej podziemny świat tworzą tysiące jaskiń oraz grot. Ukształtowanie terenu z wąwozami, płaskowyżami i łagodnymi wzgórzami, bogactwo zabytków oraz zagospodarowanie korzystnie wpływają na rozwój turystyki. Niezmiernie istotna jest gęsta sieć szlaków turystycznych, które umożliwiają dogodne dotarcie do wszystkich najciekawszych zakątków. Nie brakuje tu licznych stadnin i ośrodków jeździeckich, umożliwiających uprawianie turystyki konnej.

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej łączy Kraków z Częstochową a jej zasięg wyznaczają: Mstów na północy, Częstochowa i Trzebinia na zachodzie, Siewierz i Alwernia na południu oraz Kraków na wschodzie. Rok wydania 2024

Miejscowości na trasie