category-icon

Szlak zielony - "Duża pętla"

32 km
11 m
Polska, wielkopolskie, Ślesin

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2013-07-14
Polska, wielkopolskie, Ślesin
category-icon
32 km
11 m
10 m
2.1/6
miejscowości przez które przebiega: Ślesin – Głębockie Pierwsze – Witalisów – Obory – Mielno – Noć – Kalina – Broniszewo – Przewóz – Mielnica Duża – Mielnica Mała - Goplana – Warzymowo – Kolonia Warzymowska – Koszewo – Gawrony – Żółwieniec – Ostrowy – Ślesin

INFRASTRUKTURA

Szlak w większość poprowadzony jest przez drogi utwardzone – asfaltowe. Podobnie jak w przypadku Małej i Średniej Pętli, urozmaicenia dodają odcinki poprowadzone przez las. Szlak jest szlakiem łatwo dostępnym, w wielu miejscach (niekoniecznie w Ślesinie) można zacząć jego przemierzanie. Baza gastronomiczna jest znikoma, największe możliwości w tym zakresie ma do zaoferowania Ślesin. Podobnie jest w przypadku bazy noclegowej. Jeżeli ktoś miałby ochotę podzielić szlak na kilka odcinków i przebyć je w ciągu kilku kolejnych dni to noclegów należałoby szukać w miejscowościach takich jak: Ślesin, Mielno czy Mielnica Duża.

KRAJOBRAZ

Szlak „Duża Pętla” jest najbardziej atrakcyjnym szlakiem przebiegającym przez Gminę Ślesin i okolice. Atrakcyjność turystyczna szlaku wynika ze zróżnicowania jego trasy – przebiegu przez kompleksy leśne, w pobliżu rzeki Noteć, jeziora Kociołek, a przede wszystkim wokół rynny polodowcowego Jeziora Ślesińskiego, które posiada urozmaiconą linię brzegową i kanału Warta - Gopło. Ponadto zaznaczyć należy, że szlak w swojej północnej części przebiega przez Park Krajobrazowy – Nadgoplański Park Tysiąclecia, który jest doskonałym miejscem do obcowania z przyrodą. Jezioro Ślesińskie natomiast stwarza dogodne warunki do uprawiania sportów wodnych. Jest również miejscem treningów i zawodów narciarstwa wodnego. Ponadto atrakcyjność szlaku podnoszą: pojedyncze obiekty takie jak: zabytki architektury, obiekty historyczne, obiekty hydrotechniczne oraz inne miejscowe ciekawostki.

TOPOGRAFIA

Biorąc pod uwagę długość szlaku nie można powiedzieć o nim, że jest szlakiem łatwym czy trudnym. Dla jednych może stwarzać to trudność dla innych nie, wszystko zależy od kondycji turysty. Poza tym szlak jest łatwy do przebycia. Małą trudność zawdzięcza się przede wszystkim krótkiemu dystansowi, małym deniwelacjom terenu oraz pokryciu w dużej mierze szlaku drogami utwardzonymi. Ponadto na szlaku nie występują przeszkody terenowe. A jego przebieg przez tereny zróżnicowane pod względem krajobrazowym (zakładka krajobraz) sprawia, że podróżowanie jest przyjemne i nie powoduje znużenia.

źródło: www.gmina.slesin.pl
Trasę poleca:Gmina Ślesin
Gmina Ślesin

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Gmina Strzałkowo. Mapa tras rowerowych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gmina Strzałkowo. Mapa tras rowerowych

Gmina Strzałkowo. Mapa tras rowerowych

Miejscowości na trasie