category-icon

Ustrońska Szkoła Narciarstwa Biegowego

15 km
319 m
Polska, śląskie, Olecka

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2013-02-06
Polska, śląskie, Olecka
category-icon
15 km
319 m
326 m
2.9/6
Po 20 dniach bezruchu (w sensie sportowym) dziś w końcu udało się wyskoczyć na narty do Ustrońskiej Szkoły Narciarstwa Biegowego. Jak zwykle na miejscu wcześniej, wyskoczyliśmy z Cino na "górę" (kto był to wie o co chodzi), oczywiście kondycja - tragedia. Do tego z każdą minutą jeździło mi się coraz gorzej - temperatura wzrastała, śnieg się kleił, a ja oczywiście narty nie posmarowane, zdrachane. Głupio jak trzeba się odpychać w dół...
O 12 rozpoczęły się zajęcia, okazało się, że grupa początkująca (czyli tam gdzie my) baardzo się rozrosła, i sporo z nich wyglądało na zdecydowanie bardziej początkujących. Zachęcony przez kolegę zdecydowałem się by zrobić ten krok, i dziś awansowaliśmy do grupy zaawansowanej :)
To był dobry wybór - trenowanie na dole, tam i z powrotem po śladzie, w dużej grupie jest nieco nudne. U góry było nas dużo mniej, piękne widoki, do tego znacznie bardziej urozmaicone ćwiczenia. Co do ćwiczeń. Kondycja dupiata, narty ledwo jeżdżące, sporej części zadań nie byłem w stanie wykonać (np. jazda pod górę w bezkroku, popłakać się można na nieśliskich nartach). Ale ogólnie superancko, po 1 części na górze wróciliśmy na centralny placyk (bywalcy mówią na to bodajże "plateau"), gdzie trenowaliśmy kolejne elementy. Tutaj znowu, tam gdzie trzeba było polegać na śliskości nart - kaplica. Np. takie ćwiczenie - stoję na obydwu nogach, prosto, i na przemian odbijam się kijkami. To tak, jakbym próbował nordic walking uprawiać nie podnosząc nóg.
Wypadki dwa, pierwszy - klasyka gatunku, na zjeździe chcąc uniknąć upadku siadłem na tyłek. Drugi - to już klasa, chciałem potestować pokazywane przez trenera wspięcie na palce przed odbiciem w bezkroku. Więc - wspiąłem się na palce, ostro odbiłem kijkami. A narty, a zarazem stopy, zostały w miejscu, podobnie zresztą jak ręce, przywiązane do kijków. Efekt - piękny placek klatą do ziemi :)
Wypad zarąbisty, dużo się dzisiaj nauczyłem, pogoda superancka (poza śniegiem), mam nadzieję, że w tym sezonie jeszcze się chociaż raz uda.

Zgodnie z gps'em wyszło nam około 16km narto-biegania-człapania :)

źródło: http://mnmnc.bikestats.pl/

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Wisła
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wisła

Mapa przedstawia okolice ciekawej miejscowości turystycznej, położonej w Beskidzie Śląskim. Zasięg mapy wyznaczają: Ustroń na północy, Wielka Czantoria na zachodzie, Istebna na południu i Barania Góra na wschodzie. Okolice Wisły słyną z licznych szlaków pieszych i rowerowych oraz atrakcyjnych tras narciarstwa biegowego. Znajduje się tu ponad 20 nowoczesnych wyciągów narciarskich, a także liczne ośrodki sportowo-rekreacyjne. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. 
Mapa zawiera także plan centrum Wisły w skali 1:10'000 oraz opisy głównych atrakcji Wisły wraz z informatorem teleadresowym (baza noclegowa, urzędy, komunikacja, kultura, rekreacja). Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Wisła. Podróż do Źródeł
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wisła. Podróż do Źródeł

Mapa turystyczna „Wisła. Podróż do Źródeł” obejmuje swoim obszarem gminę Wisła, a także częściowo sąsiadujące miejscowości m.in. południową część Ustronia oraz Brennej. 

Mapa prezentuje szlaki turystyczne z czasami przejść, ścieżki spacerowe i dydaktyczno-przyrodnicze, trasy rowerowe, szlaki konne i narciarskie. Zaznaczone są tu również atrakcje turystyczne, punkty widokowe, schroniska i inne obiekty noclegowe, a także pozostałe informacje niezbędne turyście podczas wędrówek górskich. Mapa zawiera również wyciągi narciarskie wraz z trasami zjazdowymi. Sprawdzi się we wszystkich 4 porach roku!

 

Istebna, Milówka - Rajcza, Węgierska Górka
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Istebna, Milówka - Rajcza, Węgierska Górka

Beskid Śląski, którego fragment obejmuje niniejsza mapa, jest najdalej, na terenie Polski, na zachód wysuniętą grupą górską Beskidów Zachodnich. Obszar to niezwykle atrakcyjny, bo znajdziemy tutaj zarówno ciekawe miejscowości pełne drewnianej architektury, jak również znane powszechnie szczyty górskie, przełęcze i rzeki czy różnorakie atrakcje turystyczne. Jednocześnie jest to obszar niezwykle barwny kulturowo. Pielęgnowane od pokoleń lokalne tradycje stały się same w sobie atrakcjami, przyciągającymi w Beskid Śląski rzesze turystów.

Trójstyk
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Trójstyk

Mapa obejmuje obszar Czech, Słowacji i Polski wokół Trójstyku granic o promieniu ok. 30 km. Jest na niej Jablunkov, Cadca, Istebna, Koniaków, Zwardoń oraz szczyt górski Wielka Racza. Mapa jest w skali 1: 25 000, więc pokazuje więcej treści i szczegółów niż inne mapy w dostępnych skalach. Wszystkie szlaki opisano długościami i czasami przejść. Mapa jest cieniowana, więc wizualizacja ukształtowania terenu jest bardziej przystępna.

Rok wydania: 2017

Beskid Śląski - dla wymagających
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski - dla wymagających

Mapa obejmuje obszar bardzo popularnego i często odwiedzanego zakątka Beskidów, jakim jest Beskid Śląski. Zasięg Beskidu Śląskiego mapy wyznacza tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Jaworzynkę i Zwardoń na południu oraz Węgierską Górę na wschodzie i Ustroń na zachodzie. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Zimą narciarze mają tu do dyspozycji kilkadziesiąt wyciągów narciarskich i dobrze przygotowane trasy zjazdowe. Bardzo popularna jest też turystyka piesza i rowerowa. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i zagospodarowane. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Mapa przedstawia m.in. rzeźbę terenu, sieć dróg (w tym nazw ulic), zabudowę, a także treści turystyczne – szlaki turystyczne, bazę noclegową i gastronomiczną, atrakcje turystycznye i inne elementy. Rekomendujemy ją do uprawiania różnych form turystyki, także dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Beskid Śląski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i gęsto zaludnione. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Na odwrocie znajduje się obszerny informator krajoznawczo-turystyczny, zawierający podstawowe informacje o regionie. Opis wzbogacony jest kolorowymi zdjęciami. Dodatkowo znajdują się tu plany centrów miast: Bielsko-Biała, Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła. Mapa polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Miejscowości na trasie