category-icon

W poszukiwaniu wody w stawach

28 km
105 m
Polska, śląskie, Kuźnia Raciborska, powiat raciborski, Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2024-04-28
Polska, śląskie, Kuźnia Raciborska, powiat raciborski, Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajo
category-icon
28 km
105 m
116 m
2.8/6
Padło pytanie: „Jedziemy na jeziorka w Szymocicach?” Dwa razy nie trzeba powtarzać. Pogoda była. Troszkę wolnego czasu również więc wyruszyliśmy. Start wyprawy z parkingu koło szkoły. Ruszyliśmy wzdłuż działek i na końcu skręciliśmy w lewo. Asfalt się skończył. Droga szutrowa (Szymocka) towarzyszy Nam następne kilometry. Wyjechaliśmy z lasu w Szymocicach. Ścieżkami pomiędzy domami (ulica Jagodowa) dotarliśmy do głównej drogi 919, gdzie skręciliśmy w prawo.

Ostrzeżenie
Na tym odcinku wycieczki trzeba uważać, bo nie ma ścieżki rowerowej a ruch samochodów bywa czasami duży. Dodatkowo jedziemy w dół co pozwala osiągnąć większą prędkość.

Cel wycieczki coraz bliżej
Pokonaliśmy przejazd kolejowy i kawałek zanim skręciliśmy w lewo na stawy. (okazało się, że nie ma wody w stawach) Cel wycieczki osiągnięty ale pełnej satysfakcji nie ma. Stąd spontaniczne powstał plan na dalszą wycieczkę. Ruszyliśmy wzdłuż stawków przed siebie. Po prawej były wyschnięte stawki. Po lewej „wąwóz” Suminki. Za 3 stawem skręciliśmy w prawo. Jedno skrzyżowanie pojechaliśmy prosto. Na drugim skręciliśmy w lewo. Kolejna krzyżówka w prawo i na rozwidleniu w prawo. Po łuku pojechaliśmy w lewo i przed siebie.

Dotarliśmy do cywilizacji – boisko i straż w Bogunicach. Z ulicy Szkolnej skręciliśmy w prawo w Raciborską. Ścieżka rowerowa poprowadzona jest wzdłuż drogi asfaltowej. Prosta bez dziur. Przyjemnie się jechało. Wjechaliśmy do Adamowic gdzie główna droga po łuku prowadziła w lewo a my na tym łuku skręciliśmy w prawo w ulicę. Jana III Sobieskiego. Droga robi się szutrowa i lekko w dół, kończy się krzyżówką. Skręciliśmy w lewo. Na rozwidleniu z krzyżem skręciliśmy w prawo. Dotarliśmy do Babic. Z ulicy Adamowickiej skręciliśmy w prawo w ulicę Wiejską. Pierwsze skrzyżowanie pojechaliśmy prosto. Na drugim skręciliśmy w lewo, w ulicę Powstańców.

Przecięliśmy prosto drogę 919 i pojechaliśmy w stronę Rezerwatu Łężczok (Nie wybraliśmy się do rezerwatu ponieważ było dużo osób i dodatkowo nie należy po rezerwacie przemieszczać się na rowerze). Kawałek za pierwszym parkingiem, który jest blisko torów kolejowych skręciliśmy w prawo w szlak. Ścieżka prowadzi wzdłuż torów kolejowych. Na wysokości stacji kolejowej skręciliśmy w lewo i asfaltem jechaliśmy w stronę Ciechowic. Na kolejnym skrzyżowaniu skręciliśmy w lewo w stronę Turza. Mijamy Turze, przejechaliśmy Siedliska. Wjechaliśmy do Kuźni. Z ulicy Topolowej skręcamy w prawo w ulicę Brzozową, później w lewo w ulicę Klonową. Na końcu tej ulicy pojechaliśmy prosto. Dotarliśmy do miejsca startu wycieczki.

Podsumowanie
Cel wycieczki osiągnięty ale tak w połowie ???? Wody w stawach nie było więc trzeba kiedyś wrócić do tego miejsca bo jest tam ciekawie i troszkę zwierząt tam mieszka. Trasa wiedzie odcinkami asfaltowymi, po których przemieszczają się samochody więc trzeba zwrócić większą uwagę podczas przemieszczania się

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Gliwice i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gliwice i okolice
Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.
Powiat raciborski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat raciborski

Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem.

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Województwo opolskie i plan Opola
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo opolskie i plan Opola

Mapa Opola i okolic obejmuje obszar województwa w skali 1:190 000. Mapa zawiera aktualny przebieg dróg wraz z numeracją, odległości drogowe, granice powiatów i gmin ponadto stacje paliw, hotele, parkingi, zabytki, zaznaczono wszystkie miejscowości. Mapa oprócz województwa obejmuje też pogranicze i obszar Wrocławia. Na obu mapach wkreślono współrzędne geograficzne zgodne z GPS. Opracowanie obejmuje także plan Opola w skali 1:20 000, widoczny po odpowiednim zbliżeniu.

Miejscowości na trasie