category-icon

Wokół Zalewu Sulejowskiego

52 km
7 h 11 min
725 m
Tresta, Smardzewice, Bronisławów, Sulejów, Zarzęcin, Karolinów

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2023-11-02
Tresta, Smardzewice, Bronisławów, Sulejów, Zarzęcin, Karolinów
category-icon
52 km
725 m
717 m
7 h 11 min
5/6
Szukając pomysłu na jednodniowy wypad i krótki dzień przypomnieliśmy sobie w czwartek o Zalewie Sulejowskim. Okrąglica mniej więcej na 50 km, w zależności od ilości wjazdów i podjazdów do przystani i miejsc widokowych. Bardzo ciekawy odcinek pomiędzy kładką na Luciąży, a Plażą Polanka w Sulejowie, jak również zakamarki wschodniej flanki zalewu, niestety do końca nie odkryte z uwagi na kurczący się czas. Sulejowska Buła w FOX Burger Sulejów obłędna, jak zresztą zawsze, w końcu Marka lokalna. Mimo problemów rowerowych Pawła w Sulejowie i długiego szukania ich rozwiązania, udało nam się z M przed 17:00 zamknąć klamrą trasę wokół Zalewu Sulejowskiego! Paweł dzięki pomocy kolegi dojechał autkiem do Tresty, w której był wyznaczony start i meta, a gospodarze Aneta i Dariusz przyjęli nas nie tylko chlebem i solą. Wielkie Dzięki! Swoją drogą dziwne, że w całkiem dużym mieście, jak Sulejów nie znaleźliśmy żadnego sklepu, ani serwisu rowerowego! Oczywiście to nie Velo Czorsztyn, jak i Zakościele - Spała - Zakościele????, ale jak na krótki wypad w okolicach Łodzi trasa godna polecenia!

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Zalew Sulejowski i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Zalew Sulejowski i okolice

Mapa przedstawia okolice jednego z największych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce. Zalew Sulejowski rozciąga się między Sulejowem a Smardzewicami z południowego-zachodu na północny-wschód. Dzięki większemu arkuszowi zasięg tego wydania mapy został znacznie powiększony, i wyznaczają go: Tomaszów Mazowiecki na północy, Piotrków Trybunalski na zachodzie, Sulejów na południu i Sławno na wschodzie. Mapa adresowana jest zarówno dla wodniaków korzystających z walorów Zalewu Sulejowskiego jak miłośników wypraw rowerowych i pieszych wędrówek dla mieszkańców Tomaszowa Maz., Piotrkowa Trybunalskiego i pozostałych okolicznych miejscowości.
Zalew stwarza znakomite warunki do uprawiania sportów i wszelkiej rekreacji wodnej.
Jego atutem jest naturalna i urozmaicona, porośnięta w większości borami sosnowymi linia brzegowa, na której występują liczne plaże. Atrakcyjne środowisko naturalne w połączeniu z dobrym zagospodarowaniem turystycznym gwarantują udany wypoczynek nad wodą.
Na odwrocie mapy znajduje się informator krajoznawczy, wędkarski i żeglarski.

Rok wydania: 2021

Dolina środkowej Pilicy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina środkowej Pilicy

Mapa obejmuje środkowy odcinek rzeki od Szczekocin do Nowego-Miasta nad Pilicą. Pilica to lewy dopływ Wisły o dł. 325 km, płynący z Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i wpadający do Wisły koło Góry Kalwarii pod Warszawą. Zasięg mapy wyznaczają: Rokiciny-Kolonia na północy, Piotrków-Trybunalski na zachodzie, Szczekociny na południu i Nowe-Miasto, Drzewica, Małogoszcz na wschodzie. Obszar mapy obejmuje Jezioro Sulejowskie, parki krajobrazowe: Sulejowski, Spalski i Przedborski oraz miasta: Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Sulejów, Przedbórz, Włoszczowa, Koniecpol. Pilica idealnie nadaje się do uprawiania turystyki kajakowej. Rzeka na tym odcinku jest płaska, w znacznym stopniu pokryta lasami, malowniczo meandruje tworząc liczne wysepki, łachy i ławice piasku. Koryto Pilicy ma tu szerokość 100-150 m i łączy się z licznymi starorzeczami. W rejonie Przedborza rzeka opływa zachodnie krańce Pasma Przedborsko-Małogoskiego, a głębokość doliny sięga nawet do 50 m. Pod Smardzewicami wody środkowej Pilicy spiętrza zapora ziemna, tworząc Zalew Sulejowski. Dolinie Pilicy towarzyszą lasy, których największe kompleksy występują w okolicach Przedborza (Przedborski Park Krajobrazowy), w widłach Pilicy i Luciąży oraz w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego (dawna Puszcza Pilicka). Na mapie zaznaczony został szlak kajakowy Pilicy oraz jej dopływów wraz z punktami odległościowymi. Mapa polecana jest także do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i konnej oraz osobom zmotoryzowanym. Rok wydania: 2022

Województwo Łódzkie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Łódzkie

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości warte odwiedzenia.

Miejscowości na trasie