category-icon

Z Myślenic do Jaworza dzień 3.

44 km
12 h 16 min
1.7 km
Ślemień

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2016-11-26
Ślemień
category-icon
44 km
1715 m
1600 m
Trudny
12 h 16 min
4.7/6
Dzień trzeci wstał mglisty i rześki. Jako że mam przewidzianą bardzo długą drogę to z wiaty wyruszyłem już przed 6.
Na rozgrzewkę przyjemny spacer zielonym szlakiem, asfaltem i drogą szutrową do Hucisk. Gdzie koło starej stacji PKP przechodzimy na szlak niebieski. Tu zaczyna się pierwsze podejście na Gachowiznę, od tej strony nie takie złe. Pogoda zrobiła się piękna, widoczki zachęcają do dalszego wysiłku. Ostre zejście do Ślemienia i deptanie asfaltu aż do restauracji "Pod Dębami". Chwila odpoczynku i zaczynamy wspinaczkę na Madohorę. Podejście dojść długie ale bardzo przyjemne. Na rozstajach pod Madohorą przechodzimy na szlak czerwony i prawie do końca nim pójdę. Krótkie odbicie na szczyt Łamanej Skały i schodzimy do chatki pod Potrójną, gdzie łapiemy chwilkę odpoczynku. Od szlaku czerwonego do chatki jest odbicie kawałek szlakiem żółtym. Po powrocie na szlak czerwony zaczynamy wspinaczkę na Potrójną, z której są ładne widoczki. Pomału schodzimy do przełęczy Kocierskiej gdzie jest Restałracja i Hotel i Spa i ceny takie że poszedłem dalej. Troszkę zamyślony źle skręciłem i w efekcie przeszedłem kawałek szlakiem zielonym ale w nagrodę skorzystałem ze studni z przepyszną wodą. Wróciłem na szlak czerwony napojony ruszyłem dalej gdzie czekało już dojść mocne podejście pod Kocierz. Potem szlak łagodnie opada do przełęczy i trawersuje Wielką Cisową Grape. Na tym trawersie przechodzimy obok resztek dawnego szałasu pasterskiego. Idziemy dalej do kolejnej przełęczy i w górę znów ostro na Kocoń gdzie jest na szczycie miejsce biwakowe. Dalej idziemy na Górę Żar która jest ładnie widoczna z zejścia z Koconia. Na Żarze można odpocząć i posilić się w barze. Łapiąc ostatnie chwile światła schodzę dojść szybko do zapory i już po ciemku zaczynam wspinać się na Chrobaczą Łąkę do schroniska. Od Żarnówki Małej idzie do schroniska szlak Żółty którym podążam. Początkowo asfaltem potem drogą szutrową w coraz mocniejszej mgle dochodzę do Schroniska bardzo zmęczony.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Babia Góra i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Babia Góra i okolice

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach oraz szlaki turystyczne wraz z kilometrażem. Idealna gdy urlop spędzasz w Zawoni bądź wybierasz się zdobyć najwyższy szczyt Beskidów – Babią Górę zaliczaną do Korony Gór Polskich. Rok wydania: 2018

Żywiec i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Żywiec i okolice

Szczegółowa mapa turystyczna "Żywiec i okolice" z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera wszystkie znakowane szlaki turystyczne piesze, rowerowe, ścieżki dydaktyczne wraz z kilometrażem. Obejmuje swym zasięgiem Żywiec i okolice po Węgierską Górke na południu, Międzybrodzie Bialskie i zaporę na jeziorze Międyzbrodzkim na północy, Rychwałd na wschodzie i Rybarzowice na zachodzie.

Rok: 2018

Beskid Żywiecki część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Żywiecki część zachodnia

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc oraz infrastruktury turystycznej i sportowej. Zawiera aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych wraz z kilometrażem i orientacyjnymi czasami przejścia. Mapa obejmuje zachodnią część pasma Beskidu Żywieckiego z miejscowościami: Węgierska Górka; Milówka, Korbielów, Rajcza, Zwardoń oraz pograniczem polsko-słowackim. 

Beskid Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Mały

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach oraz kilometraż szlaków. Ciekawe miejsca wyróżniono żółtym kolorem.

Beskid Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Mały

Mapa prezentuje obszar najmniejszego, ale jakże urokliwego polskiego Beskidu. Zasięg mapy obejmuje tereny pomiędzy Bielskiem-Białą na zachodzie i Suchą Beskidzką na wschodzie oraz Wadowicami od północy i Żywcem na południu.
Obszar Beskidu Małego posiada charakter zwartej, rozległej wyspy górskiej, którego najwyższym szczytem jest Czupel (930 m n.p.m.). Dla turystów jest to łatwo dostępny obszar z gęstą siecią szlaków turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Jeziora Żywieckie i Międzybrodzkie stwarzają dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Obszar Beskidu Małego to również region bogaty kulturowo, gdzie spotkać można ślady wczesnośredniowiecznych grodzisk, ruiny rycerskich zamków, dawne rezydencje magnackie, staropolskie szlacheckie dworki, czy niespotykane gdzie indziej kamienne szałasy. W regionie tym urodził się i wychował Jan Paweł II, który często wędrował po szlakach tego Beskidu.
Wydawnictwo Compass dokonało aktualizacji mapy na bazie własnych prac terenowych oraz w konsultacji ze znakarzami szlaków.

Wydanie 10, 2017 r.

Beskid Śląski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i gęsto zaludnione. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Na odwrocie znajduje się obszerny informator krajoznawczo-turystyczny, zawierający podstawowe informacje o regionie. Opis wzbogacony jest kolorowymi zdjęciami. Dodatkowo znajdują się tu plany centrów miast: Bielsko-Biała, Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła. Mapa polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024