category-icon

Z pechem na doczepkę

114 km
131 m
Tarnobrzeg - Zaleszany, Radomyśl nad Sanem, Annopol, Zawichost, Dwikozy, Sandomierz - Tarnobrzeg
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2010-07-03
Tarnobrzeg - Zaleszany, Radomyśl nad Sanem, Annopol, Zawichost, Dwikozy, Sandomierz - Tarnobrzeg
category-icon
114 km
131 m
136 m
1.5/6
Takiej kumulacji negatywnych zdarzeń, jak w ramach tej wycieczki ciężko doświadczyć w ciągu całego sezonu rowerowego. Zaczęło się od zgubienia przez kolegę portfela z dokumentami. Wiązało się to z koniecznością powrotu pod sklepik w Furmanach w sytuacji, gdy znajdowaliśmy się już poza Orlskami. Na dodatek kolega pomylił sklepy i wyprzedziwszy nas cofnął się,aż do Sobowa. Na szczęście zguba się znalazła. Lawina niefortunnych zdarzeń jednak ruszyła. Na trasie do Annopola doszło w efekcie do dwóch, na szczęście niegroźnych dla nas i bez konsekwencji dla sprzętu kolizji rowerowych. Po prostu jechaliśmy zbyt blisko siebie. Z kolei przy próbie przeprawy prze Wisłę do Zawichostu okazało się, że prom nie kursuje z uwagi na niski stan wody. Stał sobie zacumowany przy drugim brzegu rzeki. Cóż było robić. Zaistniała potrzeba wydłużenia trasy do Annopola, gdzie znajdował się najbliższy most na Wiśle. W efekcie wpadliśmy w objęcia frontu burzowego, manifestującego swe niezadowolenie groźnymi pomrukami. Na szczęście deszcz nas tylko musnął i przy powracającym na niebo słoneczku wjechaliśmy do miasta. Tutaj przyszedł czas na przerwę obiadową. Limit pecha na szczęście już wykorzystaliśmy. Powrotny odcinek do Tarnobrzega przebiegał więc bez zakłóceń, umiarkowanie ruchliwymi, asfaltowymi drogami w otoczeniu pagórkowatego krajobrazu. Zresztą cała trasa wycieczki, poza wyjątkiem odcinka przez las Zwierzyniecki w Tarnobrzegu do szosy w kierunku Sobowa, prowadziła po asfalcie. Prawdopodobnie jeszcze dojazd do przeprawy promowej do Zawichostu był pozbawiony asfaltowego dywanika. Na sam koniec zrobiliśmy sobie zwyczajowy postój w sieleckiej "Kodze" na orzeźwiający napój chmielowy. Załapaliśmy się tam na końcówkę meczu w ramach mundialu w RPA pomiędzy Niemcami, a Argentyną. Nasi zachodni sąsiedzi zwyciężyli efektownie 4-0.
PS. Niestety zapomniałem zabrać ze sobą aparatu fotograficznego. No cóż, jak pech to pech ;-)

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Sandomierz. Szlakiem kameralnych przyjemności.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Sandomierz. Szlakiem kameralnych przyjemności.

Na mapie Polski niewiele jest miejsc z duszą, w których ludzie z pasją odnajdują inspirującą moc tworzenia i życia. W Sandomierzu realizują się plany i spełniają marzenia, a czas staje się wartością względną. Podczas wizyty można zakosztować wielu „kameralnych przyjemności”, spośród których najbardziej popularnymi są tematyczne spacery po mieście. Dostępne trasy zwiedzania Królewskiego Miasta to propozycja, z której może skorzystać każdy. Zaplanowane wspólne wycieczki pozwolą odkryć to, co najciekawsze, ukryte i nieoczywiste. Dlatego właśnie Sandomierz, dzięki swojej niepowtarzalnej energii jest idealną propozycją na wycieczkę każdą porą roku.

Zapraszamy do odkrywania Sandomierza Szlakiem Kameralnych Przyjemności.

Wyżyna Sandomierska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wyżyna Sandomierska

Mapa Wyżyny Sandomierskiej przedstawia ziemię sandomierską - historyczną krainę Polski położoną między Pilicą a Wisłą oraz między Sanem a Dunajcem. Zasięg mapy wyznaczają: Józefów nad Wisłą na północy, Gnojno na zachodzie, Nowa Dęba na południu i Zaleszany na wschodzie. Obszar mapy obejmuje: Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów, Sandomierz, Staszów, Tarnobrzeg. 

Głównym ośrodkiem tego regionu był i nadal jest Sandomierz - miasto położone nad rzeką Wisłą, na siedmiu wzgórzach (stąd nazywane jest czasem "małym Rzymem"), na granicy Wyżyny Sandomierskiej. Sandomierz jest ważnym ośrodkiem turystycznym, bogatym we wspaniałe zabytki z różnych okresów historycznych. 

Rok wydania: 2016

Miejscowości na trasie