category-icon

Zamki Pałace i Dwory 2017

1069 km
1.5 km
grodzisk mazowiecki częstochowa wrocław piotrkó trybunalski

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2017-08-16
grodzisk mazowiecki częstochowa wrocław piotrkó trybunalski
category-icon
1069 km
1500 m
1474 m
Średni
3.7/6
Wyparwa rowerowa
5 dni kręcenia
dystans 1080 km
Przewyższenia 5800 m

Dzien 1
Dystans 213 km
przewyższenie 840m
Śtednia 24 km/h
Czas brutto 12 godz

grodzisk maz - czestochowa
asfalt 100%

Miał być szybki nudny dojazd na kwatere w Czestochowie , jednak było troche rozrywki w serwisie rowerowym w Piotrkowie Try. ( wymiana korby i przedniej przerzutki u Jacka) straciliśmy ponad godz , burza przed Radomskiem , troche exploracji pustostanòw też nie mogłem sobie darować . Kwatera 500m od Jasnej gòry


Dzien 2
dystans 220 km
przewyzszenia 2200 m
Srednia patrolowa 22km/h
Sakwa robi sie naprawde ciezka przy tych hopkach

czestochowa - ruda śląska
asfalt - las,grunt - 90% - 10%

Zwiedzone miejsca
Opuszczony browar kmicic
Opuszczona stara przedzalnia
Zapomniany cmentarz żydowski
Opuszczony blok
Zamek w Olsztynie
Ruiny zamku ostreznik z jaskinia
Władowice palac
Pilica palac
Zamek w Bydlinie
Rabsztyn zamek
Zamek Tenczyn
Zamek lipowiec
Zamek Bedzin - niestety zabraklo czasu ;/
Na 120 km po licznych podjazdach odpadł moj towarzysz Jacek ,
Reszte trasy konczylem sam .
Zapamietac - Katowice i okolice nigdy wiecej , to jakas masakra
Czas brutto 13 godz

Dzien 3
dystans 197 km
przewyzszenia 1080 m
Srednia 22 km/h
Czas brutto prawie 12 h

ruda slaska - niemodlin
asfald - las,grunt 90% - 10%

Cudowny, upalny dzien !!❤️

Niestety prom na Odrze nieczynny z powodu malej ilosci wody , wiec musiałem zmienic kurs i ominac 2 punkty .
Zaliczone
Palac Tiele wincklerow
Zamek w chudowie
Palac slawikow - ominiety
Ruiny palacu w łubowicach - ominiete
Palac w czerwiecicach
Palac modzurow
Palac donnersmarckow
Palac karchow
Zanek oppersdorffow
Moszna Zamek
Zamek rycerski joannitow
Zamek w tulowicach

Trasa dosyc latwa , ale miejscami troche piachu , duzo lasu , troche przeprawa po polu i totalnych bezdrozach.
Niestety mocniejsze tempo , bol kolana i zle dobrany rower zmusil mojego towarzysza do zrezygnowania z dalszej podrozy .
Lece sam , no limit !


Dzien 4
↔️212 km
↕️660 m
Srednia 22 km/h
Czas brutto 11godz

niemodlin - namyslow
asfald - las,grunt 90% - 10%

Deszcz, wiatr , las , i piach
Ciezki dzien
Pominiete kilka punktow

Odhaczone punkty,
Palac w kopicach
Zamek we Wroclawiu
Palac sybilli
Palac borowa
Zamek ksiazat olesnickich
Palac randowshof
Palac brzezinka
Palac reichenbach
Palac mysliwski
Palac stradomia wierzchnia
Palac dalborowice
Dwor pawlowice namyslowskie - nic tam nie pozostalo , albo nie trafilem


Dzień 5
Dystans 244 km
przewyższenie 922m
Srednia 24.5 km/h
czas jazdy 10 godz
czas brutto 11 godz

namyslow - kamion
asfalt 99%

Miał być szybki powrót do domu , bez zatrzymania jechałem ponad 6 godz gdy nagle pękła mi szprycha , na szczęście miałem zapasową i klucz do szprych,
szybka wymiana i znowu do przodu.
Znowu jechałem non stop bez postojów ,do momentu pęknięcia kolejnej szprychy, moja podróż skończyła sie za Skierniewicami , 35 km od domu, i tak dobrze ze np. nie we Wrocławiu.



Świetna przygoda , w dużej części strona

http://www.polskiezabytki.pl/

pomogła mi w lokalizacji i przygotowaniu wyprawy .
Marek Kujawa dzięki za stronę , na pewno sie przyda jeszcze .

a tutaj moja globalna mapa , może się komuś przyda w planowaniu wyprawy

https://drive.google.com/open?id=1y48D6XQzJRHURXuw600DtYWUpkA&usp=sharing

link do wydarzenia

https://www.facebook.com/events/424996684526799/?active_tab=about

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Świętochłowice. Plan miasta
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Świętochłowice. Plan miasta

Plan Świętochłowic – skala 1: 9 000 ze spisem ulic. Plan aktualizowany w terenie. Na planie zaznaczono między innymi rodzaje nawierzchni dróg, szkoły, numeracje posesji. Plan obejmuje miasto w granicach administracyjnych. 

Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich
Mapa przedstawia najbardziej interesującą pod względem rzeźby terenu północno-zachodnią część strefy krawędziowej Wzniesień Łódzkich. Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich położony jest na północny-wschód od Łodzi, pomiędzy Łodzią, Brzezinami i Strykowem. Najwyższy punktem na terenie PKWŁ jest tzw. wzgórze „Radary”, koło miejscowości Dąbrowa - leży na wysokości 284 m n.p.m. Wzgórza w południowej części parku opadają wyraźnymi stopniami w kierunku północnym, ku Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej. Dużymi walorami tego obszaru, oprócz rzeźby terenu, są lasy, doliny rzeczne, osobliwości przyrody (Las Janinowski – największy w centralnej Polsce las bukowy, Las Łagiewnicki – jeden z największych lasów miejskich w Europie) oraz krajobraz kulturowy. Sąsiedztwo dużej aglomeracji i gęsta sieć szlaków pieszych, rowerowych i konnych sprawia, że park ten cieszy się dużą popularnością wśród odwiedzających.
Dolinki Podkrakowskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolinki Podkrakowskie

Mapa Dolinki Podkrakowskie przedstawia najciekawsze tereny rekreacyjne na północ od Krakowa. Obejmuje malownicze wąwozy i doliny w południowej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to obszar Ojcowskiego Parku Narodowego, Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie oraz Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Tereny te obfitują w ciekawe formy rzeźby krasowej, piękne krajobrazy i zabytki. Wszystko to wpływa korzystnie na rozwój turystyki. Szczególnie popularna jest tutaj turystyka rowerowa, piesza oraz wspinaczka. Zasięg mapy wyznaczają: Sułoszowa na północy, Rudno na zachodzie, Mników na południu i Kraków na wschodzie. Rok wydania: 2024

Zalew Sulejowski i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Zalew Sulejowski i okolice

Mapa przedstawia okolice jednego z największych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce. Zalew Sulejowski rozciąga się między Sulejowem a Smardzewicami z południowego-zachodu na północny-wschód. Dzięki większemu arkuszowi zasięg tego wydania mapy został znacznie powiększony, i wyznaczają go: Tomaszów Mazowiecki na północy, Piotrków Trybunalski na zachodzie, Sulejów na południu i Sławno na wschodzie. Mapa adresowana jest zarówno dla wodniaków korzystających z walorów Zalewu Sulejowskiego jak miłośników wypraw rowerowych i pieszych wędrówek dla mieszkańców Tomaszowa Maz., Piotrkowa Trybunalskiego i pozostałych okolicznych miejscowości.
Zalew stwarza znakomite warunki do uprawiania sportów i wszelkiej rekreacji wodnej.
Jego atutem jest naturalna i urozmaicona, porośnięta w większości borami sosnowymi linia brzegowa, na której występują liczne plaże. Atrakcyjne środowisko naturalne w połączeniu z dobrym zagospodarowaniem turystycznym gwarantują udany wypoczynek nad wodą.
Na odwrocie mapy znajduje się informator krajoznawczy, wędkarski i żeglarski.

Rok wydania: 2021

Rowerowy Szlak Orlich Gniazd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd

Szlak Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju, cieszącym się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki rowerowej. Aktualny na rok 2020 i szczegółowy przebieg szlaku pokazano na mapach, które poza pełną treścią turystyczną, uwzględniają istotne dla rowerzystów informacje dotyczące rodzaju nawierzchni dróg, którymi przebiega szlak. Ukształtowanie terenu wymuszające podjazdy i zjazdy ilustrują profile trasy. Informacje o trasie uzupełniają zwięzłe opisy techniczne. Prezentację szlaku wzbogacają oczywiście treści krajoznawcze, wplatane w opis szlaku zgodnie z kierunkiem poruszania się rowerzystów. Całość trasy została podzielona na 13 arkuszy map (plus powiększenie fragmentu trasy w rejonie Złotego Potoku), tworzących jakby umowne odcinki. Przy czym podział ten wynika wyłącznie z zasięgu poszczególnych arkuszy, i nie należy go kojarzyć z realnymi etapami przejazdu. Żeby ułatwić czytanie mapy, poszczególne arkusze map zostały tak poobracane, aby były ułożone przed użytkownikiem zgodnie z kierunkiem jazdy. W związku z tym północ, wyraźnie oznaczona na mapach,  wskazuje różne kierunki, a nie górę mapy, jak ma to miejsce przy klasycznych mapach. Opomiarowanie dystansu na mapie odnajduje odzwierciedlenie w tekście i ułatwia identyfikację opisywanych miejsc na mapie. Ostatni punkt pomiarowy na danym arkuszu ma zawsze powtórzenie na mapie kolejnego odcinka. W kolorze niebieskim przedstawiamy kilometraż  trasy w kierunku przeciwnym. Żeby ułatwić planowanie przejazdu zaproponowaliśmy gotowe rozwiązania podziału trasy szlaku na etapy dzienne, wskazując miejscowości  wraz z listą noclegów, gdzie najlepiej zrobić odpoczynek. Mając na uwadze nastawienie i możliwości kondycyjne rowerzystów - od sportowego po zupełnie rekreacyjną turystykę rowerową- zaproponowaliśmy do wyboru podział trasy na: 2-3-4-5 etapów dziennych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2020

 

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017