category-icon

Ziemiański Szlak Rowerowy 242 km

242 km
1 km
Leeszno
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2023-09-19
Leeszno
category-icon
242 km
1029 m
1013 m
Średni
2/6
Ziemiański Szlak Rowerowy
Ziemiański Szlak Rowerowy ma 245 km długości i tworzy pętlę w południowej części Wielkopolski, łącząc liczne w tym rejonie dwory i pałace. Zaczyna się w Mosinie i rozdziela się w dwóch kierunkach, skąd można wybrać dowolny kierunek: przez Leszno albo przez Gostyń.

Ziemiański Szlak Rowerowy uznaje się za najbardziej „wielkopolski” spośród tras Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych, a to dlatego, że prowadzi przez tereny krajobrazowo najbardziej charakterystyczne dla wielkopolskiej wsi. W czasie wyprawy można także podziwiać zamki, dworki i pałace – rezydencje należące niegdyś do zamożnych i znaczących wielkopolskich rodów szlacheckich i ziemiańskich.




????POBIERZ PLIK GPX ????
✔ Dystans: 245 km

✔ Nawierzchnia: mieszana (asfalt, dukty leśne, drogi gruntowe)

✔ Suma podjazdów: 1 000 m

✔ Suma zjazdów: 1 000 m

✔ Jaki rower: najbardziej optymalny rower to mtb oraz treking

✔ Trudność: szlak dla osób początkujących i średnio zaawansowanych

✔ Początek szlaku: Mosina

✔ Koniec szlaku: Słonin

✔ Strona szlaku: https://wielkopolska.travel/

✔ Znakowanie: Zobacz znakowanie szlaku (link)

Atrakcje na szlaku:
Park Krajobrazowy im. Dezyderego Chłapowskiego | Pałac w Racocie | Wieża ciśnień w Kościanie | Zamek w Rydzynie | Pałac w Turwi | Zespół opactwa benedyktynów w Lubieniu | Skansen filmowy Soplicowo | Klasztor filipinów na Świętej Górze | Pałac Mycielskich w Pępowie | Wielkopolski Park Narodowy | Stadnina koni w Pępowie | Ratusz w Lesznie

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Okolice Poznania. Część Południowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice Poznania. Część Południowa

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie południowych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obejmuje zasięgiem Stęszew, Środę Wielkopolską, Kostrzyn.

Dolina Baryczy. Część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy. Część zachodnia

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne podając ich długość. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera atrakcje przyrodnicze i bazę noclegową oraz ciekawostka - gniazda bocianie.

Dolina Baryczy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy

Mapa obejmuje cały obszar Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy oraz tereny przyległe. Zasięg mapy wyznaczają: Ostrów Wielkopolski na północy, Twardogóra na południu, Rawicz na zachodzie i Mikstat na wschodzie. Jest to obszar wyjątkowo atrakcyjny przyrodniczo. Znajduje się tu największy w Europie kompleks sztucznych stawów rybnych. Stawy Milickie to również największy w Polsce rezerwat ornitologiczny. Ptasi raj przyciąga rzesze obserwatorów. Uprawianie birdwatchingu umożliwiają liczne wieże i czatownie. Bogate, a przy tym mało znane jest także dziedzictwo kulturowe tego obszaru. Osobliwością są szachulcowe kościoły, domy z rudy darniowej czy zabytkowe jazy. Skala mapy pozwoliła na dokładne naniesienie dróg, ścieżek, szlaków pieszych, rowerowych, kajakowych, dydaktycznych i spacerowych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2022

 

Dolina Baryczy. Część wschodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy. Część wschodnia

Mapa wschodniej części Doliny Baryczy obejmuje obszar od Radziądza do Antonina. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°58’ - 17°55’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°15’-51°40’ szerokości geograficznej północnej. Mapa została zaktualizowana w terenie. Na mapie zostały zaznaczone wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne z podaniem ich długości. Mapa zawiera atrakcje przyrodnicze i bazę noclegową oraz jako ciekawostkę gniazda bocianie.

 

Dolnośląska Kraina Rowerowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolnośląska Kraina Rowerowa

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Szczególnie zostały uwypuklone drogi rowerowe istniejące, w budowie i planowane. Mapa zawiera atrakcje turystyczne, przyrodnicze i bazę noclegową. Dodatkowo zostały zaznaczone miejsca przyjazne rowerzystom. Część opisowa zilustrowana fotografiami, obejmuje obszar mapy w podziale na regiony, wybrane szlaki rowerowe oraz krótką charakterystykę miejsc przyjaznych rowerzystom.

 

Szlak Piastowski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Szlak Piastowski

Mapa turystyczna Szlaku Piastowskiego, który przebiega przez województwa: wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Mapa została zaktualizowana w terenie, zostały na niej uwzględnione wszelkie niezbędne informacje turystyczno-krajoznawcze oraz informacje praktyczne. Rok Wydania 2017